Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. FILIPA NERI W RADOMIU vs VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W RADOMIU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 42113)

KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. FILIPA NERI W RADOMIU

📍 Radom | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 6 49,3% Me: 53% · σ: 16,6% · Mo: -% 493 6 84 60,4% 🏆 Me: 61% · σ: 19,2% · Mo: 53% 196 3
fizyka poziom rozszerzony (M) 6 28,2% Me: 20,5% · σ: 20,8% · Mo: -% 616 5 17 66,3% 🏆 Me: 75% · σ: 18,1% · Mo: 75% 65 1
geografia poziom rozszerzony (M) 5 53,4% Me: 57% · σ: 14,3% · Mo: -% 494 6 16 71,4% 🏆 Me: 72% · σ: 11,9% · Mo: 60% 92 1
język angielski poziom podstawowy (M) 25 82,2% Me: 93% · σ: 19,8% · Mo: 95% 1223 11 174 91,1% 🏆 Me: 95% · σ: 10,7% · Mo: 98% 430 3
język angielski poziom rozszerzony (M) 19 81% Me: 87% · σ: 17,9% · Mo: 90% 437 3 128 84,9% 🏆 Me: 90% · σ: 14,7% · Mo: 95% 255 1
język angielski ustny (M) 25 88% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 706 5 174 93,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 269 2
język polski poziom podstawowy (M) 25 60,8% Me: 60% · σ: 11,5% · Mo: 60% 1302 12 193 68,4% 🏆 Me: 68% · σ: 14,8% · Mo: 72% 551 6
język polski poziom rozszerzony (M) 7 49,3% Me: 54% · σ: 29,3% · Mo: 54% 712 7 20 51% 🏆 Me: 46% · σ: 23,9% · Mo: 46% 646 6
język polski ustny (M) 25 89% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 119 5 193 94,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 22 1
matematyka poziom podstawowy (M) 25 68,2% Me: 66% · σ: 19,0% · Mo: 46% 818 9 193 81,9% 🏆 Me: 86% · σ: 17,3% · Mo: 98% 204 1
matematyka poziom rozszerzony (M) 9 44,4% Me: 40% · σ: 16,4% · Mo: 40% 490 5 93 55,4% 🏆 Me: 58% · σ: 25,1% · Mo: 42% 215 1
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 5 54,4% 🏆 Me: 52% · σ: 24,5% · Mo: -% 308 3 19 50,1% Me: 44% · σ: 23,2% · Mo: 30% 365 6

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. FILIPA NERI W RADOMIU wypada lepiej w 1, a VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W RADOMIU w 11.

Największe różnice

Przedmiot KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. FILIPA NERI W RADOMIU VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W RADOMIU Różnica
fizyka 28,2% 66,3% 38,1 pkt proc.
geografia 53,4% 71,4% 18,0 pkt proc.
matematyka 68,2% 81,9% 13,8 pkt proc.
biologia 49,3% 60,4% 11,0 pkt proc.
matematyka 44,4% 55,4% 10,9 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 38,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 6 osób w szkole A i 17 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.