Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA KAZIMIERZA WIELKIEGO W BRZOZOWIE vs TECHNIKUM NR 2. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Brzozów | Zdawalność: 95,0%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 36 | 47,3% Me: 52,5% · σ: 20,4% · Mo: 63% | 697 | 1 | 9 | 29,7% Me: 27% · σ: 9,1% · Mo: 27% | 1777 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 181 | 83,1% Me: 92% · σ: 18,7% · Mo: 98% | 1134 | 1 | 21 | 70% Me: 80% · σ: 28,6% · Mo: 80% | 2493 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 127 | 68,9% Me: 73% · σ: 22,4% · Mo: 87% | 1462 | 1 | 19 | 56,4% Me: 53% · σ: 29,0% · Mo: 90% | 2745 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 180 | 91,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 369 | 1 | 21 | 79,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1713 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 181 | 70,4% Me: 72% · σ: 14,9% · Mo: 77% | 399 | 1 | 21 | 56,7% Me: 57% · σ: 13,4% · Mo: 52% | 1831 | 4 |
| język polski ustny (M) | 181 | 74,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1143 | 1 | 21 | 67,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1949 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 181 | 67,7% Me: 72% · σ: 22,7% · Mo: 44% | 848 | 1 | 21 | 55,0% Me: 52% · σ: 18,8% · Mo: 42% | 1669 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA KAZIMIERZA WIELKIEGO W BRZOZOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (95,0% vs 90,5%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA KAZIMIERZA WIELKIEGO W BRZOZOWIE wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM NR 2 w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA KAZIMIERZA WIELKIEGO W BRZOZOWIE | TECHNIKUM NR 2 | Różnica |
|---|---|---|---|
| geografia | 47,3% | 29,7% | 17,7 pkt proc. |
| język polski | 70,4% | 56,7% | 13,7 pkt proc. |
| język angielski | 83,1% | 70% | 13,1 pkt proc. |
| matematyka | 67,7% | 55,0% | 12,8 pkt proc. |
| język angielski | 91,8% | 79,1% | 12,7 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 4,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 17,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 36 osób w szkole A i 9 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.