Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 1 IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 1 "BUDOWLANKA" W ZIELONEJ GÓRZE vs TECHNIKUM NR 3 W CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 3 "EKONOMIK" W ZIELONEJ GÓRZE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Zielona Góra | Zdawalność: 98,2%
📍 Zielona Góra | Zdawalność: 80,9%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 7 | 27,6% Me: 28% · σ: 13,0% · Mo: -% | 1367 | 7 | 5 | 12,4% Me: 13% · σ: 4,1% · Mo: -% | 2329 | 12 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 82 | 37,9% Me: 37% · σ: 14,4% · Mo: 37% | 1165 | 6 | 28 | 30,7% Me: 25% · σ: 14,5% · Mo: 25% | 1691 | 8 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 9 | 24,7% Me: 17% · σ: 19,5% · Mo: 3% | 1143 | 10 | 6 | 27,3% Me: 28,5% · σ: 8,4% · Mo: 30% | 1090 | 9 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 152 | 79,7% Me: 86% · σ: 18,2% · Mo: 93% | 1451 | 10 | 126 | 69,4% Me: 77% · σ: 24,9% · Mo: 97% | 2556 | 14 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 113 | 65,7% Me: 70% · σ: 24,7% · Mo: 92% | 1777 | 11 | 78 | 60,4% Me: 68% · σ: 26,7% · Mo: 87% | 2322 | 14 |
| język angielski ustny (M) | 152 | 83,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1188 | 9 | 125 | 75,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2170 | 15 |
| język niemiecki poziom podstawowy (M) | 12 | 72,8% Me: 67,5% · σ: 17,9% · Mo: 45% | 77 | 5 | 7 | 38,6% Me: 30% · σ: 20,2% · Mo: -% | 134 | 7 |
| język niemiecki ustny (M) | 12 | 80,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 54 | 4 | 5 | 48% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 128 | 7 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 165 | 65,7% Me: 65% · σ: 12,2% · Mo: 72% | 785 | 6 | 135 | 52,9% Me: 53% · σ: 17,8% · Mo: 50% | 2335 | 12 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 23 | 22,6% Me: 26% · σ: 16,5% · Mo: 26% | 1813 | 10 | 7 | 9,4% Me: 3% · σ: 13,2% · Mo: 0% | 2147 | 12 |
| język polski ustny (M) | 165 | 86,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 241 | 1 | 133 | 70,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1639 | 9 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 165 | 64,0% Me: 62% · σ: 19,4% · Mo: 40% | 1068 | 5 | 134 | 50,1% Me: 51% · σ: 21,5% · Mo: 34% | 2135 | 10 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 65 | 18,4% Me: 12% · σ: 19,8% · Mo: 0% | 1460 | 7 | 13 | 5,5% Me: 2% · σ: 5,4% · Mo: 2% | 2225 | 11 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M19-21) | 12 | 32,3% Me: 25,5% · σ: 14,6% · Mo: 20% | 29 | 2 | 6 | 14,8% Me: 15% · σ: 3,0% · Mo: 13% | 189 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 1 IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 1 "BUDOWLANKA" W ZIELONEJ GÓRZE ma wyższą zdawalność ogólną (98,2% vs 80,9%).
Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 1 IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 1 "BUDOWLANKA" W ZIELONEJ GÓRZE wypada lepiej w 13, a TECHNIKUM NR 3 W CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 3 "EKONOMIK" W ZIELONEJ GÓRZE w 1.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 1 IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 1 "BUDOWLANKA" W ZIELONEJ GÓRZE | TECHNIKUM NR 3 W CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 3 "EKONOMIK" W ZIELONEJ GÓRZE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język niemiecki | 72,8% | 38,6% | 34,2 pkt proc. |
| język niemiecki | 80,8% | 48% | 32,8 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 32,3% | 14,8% | 17,5 pkt proc. |
| język polski | 86,1% | 70,3% | 15,8 pkt proc. |
| biologia | 27,6% | 12,4% | 15,2 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 17,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język niemiecki poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 34,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 12 osób w szkole A i 7 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.