Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE "ŻAK" DLA DOROSŁYCH W MŁAWIE czy I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W MŁAWIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Mława | Zdawalność: 95,7%
📍 Mława | Zdawalność: 98,0%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 24 | 78,3% Me: 77,5% · σ: 10,8% · Mo: 67% | 1591 | 5 | 146 | 88,5% Me: 93% · σ: 13,0% · Mo: 100% | 655 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 15 | 48,3% Me: 55% · σ: 29,1% · Mo: 0% | 3471 | 8 | 102 | 74,5% Me: 78% · σ: 20,0% · Mo: 73% | 932 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 24 | 36,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4547 | 10 | 146 | 90,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 495 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 24 | 54,5% Me: 61% · σ: 21,3% · Mo: 55% | 2096 | 8 | 147 | 74,5% Me: 73% · σ: 10,3% · Mo: 72% | 154 | 2 |
| język polski ustny (M) | 24 | 67,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1975 | 9 | 147 | 80,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 604 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 23 | 81,4% Me: 88% · σ: 17,2% · Mo: 90% | 222 | 1 | 147 | 74,2% Me: 76% · σ: 19,2% · Mo: 78% | 491 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W MŁAWIE ma wyższą zdawalność ogólną (98,0% vs 95,7%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE "ŻAK" DLA DOROSŁYCH W MŁAWIE wypada lepiej w 1, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W MŁAWIE w 5.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE "ŻAK" DLA DOROSŁYCH W MŁAWIE | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W MŁAWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 36,9% | 90,4% | 53,5 pkt proc. |
| język angielski | 48,3% | 74,5% | 26,2 pkt proc. |
| język polski | 54,5% | 74,5% | 20,0 pkt proc. |
| język polski | 67,5% | 80,6% | 13,1 pkt proc. |
| język angielski | 78,3% | 88,5% | 10,2 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 2,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 53,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 24 osób w szkole A i 146 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.