Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE i III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W MŁAWIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 10 | 38,4% Me: 36,5% · σ: 12,4% · Mo: 27% | 1137 | 3 | 9 | 33,6% Me: 37% · σ: 23,1% · Mo: 60% | 1452 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 19 | 90,2% Me: 93% · σ: 11,2% · Mo: 98% | 510 | 1 | 35 | 59,9% Me: 57% · σ: 22,1% · Mo: 63% | 3529 | 10 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 19 | 73,4% Me: 78% · σ: 18,7% · Mo: 80% | 1014 | 3 | 22 | 48,2% Me: 44% · σ: 24,3% · Mo: 43% | 3477 | 9 |
| język angielski ustny (M) | 19 | 91,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 371 | 1 | 35 | 72,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2570 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 19 | 79,8% Me: 77% · σ: 10,6% · Mo: 72% | 27 | 1 | 38 | 59,0% Me: 60% · σ: 16,9% · Mo: 45% | 1506 | 6 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 6 | 35,2% Me: 40% · σ: 26,3% · Mo: 3% | 1325 | 3 | 8 | 11,8% Me: 7% · σ: 11,6% · Mo: 0% | 2104 | 6 |
| język polski ustny (M) | 19 | 83,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 411 | 1 | 38 | 81,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 506 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 19 | 70,5% Me: 76% · σ: 21,6% · Mo: 96% | 691 | 5 | 38 | 48,1% Me: 50% · σ: 18,2% · Mo: 56% | 2320 | 8 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 84,2%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE wypada lepiej w 8, a III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W MŁAWIE w 0.
| Przedmiot | KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W MŁAWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 90,2% | 59,9% | 30,3 pkt proc. |
| język angielski | 73,4% | 48,2% | 25,2 pkt proc. |
| język polski | 35,2% | 11,8% | 23,4 pkt proc. |
| matematyka | 70,5% | 48,1% | 22,4 pkt proc. |
| język polski | 79,8% | 59,0% | 20,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 15,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 30,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 19 osób w szkole A i 35 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.