Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE czy TECHNIKUM NR2 IM.ANTONINY MROZOWSKIEJ W MŁAWIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 6 | 72,2% Me: 77% · σ: 12,1% · Mo: 77% | 39 | 1 | 8 | 53,1% Me: 60% · σ: 28,5% · Mo: -% | 374 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 10 | 38,4% Me: 36,5% · σ: 12,4% · Mo: 27% | 1137 | 3 | 15 | 29% Me: 28% · σ: 18,5% · Mo: 7% | 1827 | 6 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 19 | 90,2% Me: 93% · σ: 11,2% · Mo: 98% | 510 | 1 | 57 | 78,4% Me: 92% · σ: 23,8% · Mo: 95% | 1583 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 19 | 73,4% Me: 78% · σ: 18,7% · Mo: 80% | 1014 | 3 | 37 | 49,5% Me: 50% · σ: 27,9% · Mo: 10% | 3380 | 7 |
| język angielski ustny (M) | 19 | 91,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 371 | 1 | 57 | 58,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3977 | 9 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 19 | 79,8% Me: 77% · σ: 10,6% · Mo: 72% | 27 | 1 | 59 | 69,1% Me: 73% · σ: 19,0% · Mo: 73% | 492 | 3 |
| język polski ustny (M) | 19 | 83,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 411 | 1 | 59 | 70,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1608 | 8 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 19 | 70,5% Me: 76% · σ: 21,6% · Mo: 96% | 691 | 5 | 59 | 73,3% Me: 76% · σ: 20,9% · Mo: 92% | 534 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 94,9%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM NR2 IM.ANTONINY MROZOWSKIEJ W MŁAWIE w 1.
| Przedmiot | KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE | TECHNIKUM NR2 IM.ANTONINY MROZOWSKIEJ W MŁAWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 91,8% | 58,6% | 33,2 pkt proc. |
| język angielski | 73,4% | 49,5% | 23,9 pkt proc. |
| biologia | 72,2% | 53,1% | 19,0 pkt proc. |
| język polski | 83,3% | 70,6% | 12,7 pkt proc. |
| język angielski | 90,2% | 78,4% | 11,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 5,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 33,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 19 osób w szkole A i 57 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.