Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE czy LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE AKADEMICKIEGO CENTRUM KSZTAŁCENIA PRZY PAŃSTWOWEJ AKADEMII NAUK STOSOWANYCH IM. IGNACEGO MOŚCICKIEGO W CIECHANOWIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Mława | Zdawalność: 97,7%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 6 | 72,2% Me: 77% · σ: 12,1% · Mo: 77% | 39 | 1 | 7 | 69,4% Me: 72% · σ: 12,4% · Mo: 72% | 60 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 10 | 38,4% Me: 36,5% · σ: 12,4% · Mo: 27% | 1137 | 3 | 25 | 59,9% Me: 65% · σ: 21,5% · Mo: 25% | 301 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 19 | 90,2% Me: 93% · σ: 11,2% · Mo: 98% | 510 | 1 | 43 | 82,2% Me: 87% · σ: 15,8% · Mo: 93% | 1218 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 19 | 73,4% Me: 78% · σ: 18,7% · Mo: 80% | 1014 | 3 | 18 | 75,7% Me: 80% · σ: 22,1% · Mo: 53% | 815 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 19 | 91,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 371 | 1 | 43 | 73,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2391 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 19 | 79,8% Me: 77% · σ: 10,6% · Mo: 72% | 27 | 1 | 43 | 58,8% Me: 62% · σ: 19,0% · Mo: 48% | 1536 | 7 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 6 | 35,2% Me: 40% · σ: 26,3% · Mo: 3% | 1325 | 3 | 6 | 25,8% Me: 23% · σ: 23,7% · Mo: -% | 1687 | 4 |
| język polski ustny (M) | 19 | 83,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 411 | 1 | 43 | 73,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1264 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 19 | 70,5% Me: 76% · σ: 21,6% · Mo: 96% | 691 | 5 | 43 | 72,9% Me: 78% · σ: 21,6% · Mo: 92% | 560 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 97,7%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE wypada lepiej w 6, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE AKADEMICKIEGO CENTRUM KSZTAŁCENIA PRZY PAŃSTWOWEJ AKADEMII NAUK STOSOWANYCH IM. IGNACEGO MOŚCICKIEGO W CIECHANOWIE w 3.
| Przedmiot | KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE AKADEMICKIEGO CENTRUM KSZTAŁCENIA PRZY PAŃSTWOWEJ AKADEMII NAUK STOSOWANYCH IM. IGNACEGO MOŚCICKIEGO W CIECHANOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| geografia | 38,4% | 59,9% | 21,5 pkt proc. |
| język polski | 79,8% | 58,8% | 21,0 pkt proc. |
| język angielski | 91,8% | 73,7% | 18,1 pkt proc. |
| język polski | 83,3% | 73,6% | 9,7 pkt proc. |
| język polski | 35,2% | 25,8% | 9,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 2,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 21,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 10 osób w szkole A i 25 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.