Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE i I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W MŁAWIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 41954)

KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

📍 Mława | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 15476)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W MŁAWIE

📍 Mława | Zdawalność: 98,0%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 6 72,2% 🏆 Me: 77% · σ: 12,1% · Mo: 77% 39 1 38 50,7% Me: 52% · σ: 19,2% · Mo: 57% 453 4
geografia poziom rozszerzony (M) 10 38,4% Me: 36,5% · σ: 12,4% · Mo: 27% 1137 3 44 51,8% 🏆 Me: 51% · σ: 18,8% · Mo: 43% 548 2
język angielski poziom podstawowy (M) 19 90,2% 🏆 Me: 93% · σ: 11,2% · Mo: 98% 510 1 146 88,5% Me: 93% · σ: 13,0% · Mo: 100% 655 2
język angielski poziom rozszerzony (M) 19 73,4% Me: 78% · σ: 18,7% · Mo: 80% 1014 3 102 74,5% 🏆 Me: 78% · σ: 20,0% · Mo: 73% 932 2
język angielski ustny (M) 19 91,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 371 1 146 90,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 495 2
język polski poziom podstawowy (M) 19 79,8% 🏆 Me: 77% · σ: 10,6% · Mo: 72% 27 1 147 74,5% Me: 73% · σ: 10,3% · Mo: 72% 154 2
język polski poziom rozszerzony (M) 6 35,2% Me: 40% · σ: 26,3% · Mo: 3% 1325 3 40 54,3% 🏆 Me: 54% · σ: 19,6% · Mo: 69% 525 1
język polski ustny (M) 19 83,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 411 1 147 80,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 604 3
matematyka poziom podstawowy (M) 19 70,5% Me: 76% · σ: 21,6% · Mo: 96% 691 5 147 74,2% 🏆 Me: 76% · σ: 19,2% · Mo: 78% 491 2
matematyka poziom rozszerzony (M) 10 44,6% 🏆 Me: 39% · σ: 24,8% · Mo: 12% 484 1 79 32,6% Me: 30% · σ: 23,2% · Mo: 4% 881 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 98,0%).

Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE wypada lepiej w 6, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W MŁAWIE w 4.

Największe różnice

Przedmiot KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W MŁAWIE Różnica
biologia 72,2% 50,7% 21,5 pkt proc.
język polski 35,2% 54,3% 19,1 pkt proc.
geografia 38,4% 51,8% 13,4 pkt proc.
matematyka 44,6% 32,6% 12,0 pkt proc.
język polski 79,8% 74,5% 5,3 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 2,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 21,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 6 osób w szkole A i 38 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.