Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ORGANIZACJI NARODÓW ZJEDNOCZONYCH W BIŁGORAJU czy TECHNIKUM MECHANICZNO-ELEKTRYCZNE W BIŁGORAJU W REGIONALNYM CENTRUM EDUKACJI ZAWODOWEJ W BIŁGORAJU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Biłgoraj | Zdawalność: 97,4%
📍 Biłgoraj | Zdawalność: 91,0%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 117 | 47,1% Me: 48% · σ: 21,7% · Mo: 55% | 579 | 1 | 5 | 9,8% Me: 12% · σ: 4,3% · Mo: 12% | 2390 | 5 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 71 | 46,6% Me: 45% · σ: 28,2% · Mo: 18% | 349 | 1 | 5 | 4% Me: 3% · σ: 1,8% · Mo: 3% | 1267 | 3 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 15 | 49,5% Me: 52% · σ: 26,1% · Mo: 62% | 282 | 2 | 30 | 16,4% Me: 8% · σ: 18,1% · Mo: 7% | 753 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 51 | 54,8% Me: 58% · σ: 23,6% · Mo: 88% | 448 | 1 | 77 | 25,1% Me: 23% · σ: 13,0% · Mo: 22% | 2252 | 5 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 9 | 52,4% Me: 54% · σ: 21,2% · Mo: 54% | 111 | 1 | 20 | 29,4% Me: 28% · σ: 19,8% · Mo: 28% | 403 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 273 | 87,2% Me: 93% · σ: 16,3% · Mo: 93% | 777 | 1 | 177 | 69,4% Me: 73% · σ: 21,6% · Mo: 78% | 2565 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 211 | 75,3% Me: 80% · σ: 21,3% · Mo: 93% | 841 | 1 | 131 | 54,5% Me: 55% · σ: 25,9% · Mo: 82% | 2939 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 273 | 94,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 209 | 1 | 177 | 79,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1738 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 274 | 67,3% Me: 68% · σ: 13,6% · Mo: 72% | 631 | 1 | 177 | 48,6% Me: 47% · σ: 15,8% · Mo: 45% | 2905 | 5 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 54 | 41,0% Me: 41,5% · σ: 21,1% · Mo: 63% | 1082 | 2 | 6 | 23,2% Me: 15,5% · σ: 27,0% · Mo: 0% | 1792 | 3 |
| język polski ustny (M) | 274 | 84,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 334 | 2 | 177 | 67,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1933 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 274 | 72,8% Me: 78% · σ: 21,3% · Mo: 96% | 564 | 1 | 177 | 56,6% Me: 54% · σ: 23,0% · Mo: 54% | 1547 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 105 | 50,2% Me: 50% · σ: 24,4% · Mo: 46% | 331 | 1 | 71 | 15,9% Me: 6% · σ: 20,0% · Mo: 0% | 1616 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ORGANIZACJI NARODÓW ZJEDNOCZONYCH W BIŁGORAJU ma wyższą zdawalność ogólną (97,4% vs 91,0%).
Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ORGANIZACJI NARODÓW ZJEDNOCZONYCH W BIŁGORAJU wypada lepiej w 13, a TECHNIKUM MECHANICZNO-ELEKTRYCZNE W BIŁGORAJU W REGIONALNYM CENTRUM EDUKACJI ZAWODOWEJ W BIŁGORAJU w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ORGANIZACJI NARODÓW ZJEDNOCZONYCH W BIŁGORAJU | TECHNIKUM MECHANICZNO-ELEKTRYCZNE W BIŁGORAJU W REGIONALNYM CENTRUM EDUKACJI ZAWODOWEJ W BIŁGORAJU | Różnica |
|---|---|---|---|
| chemia | 46,6% | 4% | 42,6 pkt proc. |
| biologia | 47,1% | 9,8% | 37,3 pkt proc. |
| matematyka | 50,2% | 15,9% | 34,3 pkt proc. |
| fizyka | 49,5% | 16,4% | 33,1 pkt proc. |
| geografia | 54,8% | 25,1% | 29,7 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 6,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „chemia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 42,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 71 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.