Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ORGANIZACJI NARODÓW ZJEDNOCZONYCH W BIŁGORAJU i II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W BIŁGORAJU W ZESPOLE SZKÓŁ BUDOWLANYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W BIŁGORAJU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Biłgoraj | Zdawalność: 97,4%
📍 Biłgoraj | Zdawalność: 97,9%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 117 | 47,1% Me: 48% · σ: 21,7% · Mo: 55% | 579 | 1 | 64 | 36,5% Me: 28% · σ: 18,4% · Mo: 22% | 972 | 2 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 71 | 46,6% Me: 45% · σ: 28,2% · Mo: 18% | 349 | 1 | 23 | 33,5% Me: 30% · σ: 24,7% · Mo: 10% | 693 | 2 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 15 | 49,5% Me: 52% · σ: 26,1% · Mo: 62% | 282 | 2 | 6 | 53,8% Me: 61,5% · σ: 28,8% · Mo: -% | 220 | 1 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 51 | 54,8% Me: 58% · σ: 23,6% · Mo: 88% | 448 | 1 | 70 | 32,0% Me: 27% · σ: 16,5% · Mo: 17% | 1587 | 3 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 13 | 72,4% Me: 88% · σ: 30,7% · Mo: 100% | 71 | 1 | 5 | 56,2% Me: 63% · σ: 11,8% · Mo: 63% | 368 | 2 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 9 | 52,4% Me: 54% · σ: 21,2% · Mo: 54% | 111 | 1 | 9 | 30% Me: 26% · σ: 16,9% · Mo: -% | 391 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 273 | 87,2% Me: 93% · σ: 16,3% · Mo: 93% | 777 | 1 | 193 | 81,2% Me: 88% · σ: 18,8% · Mo: 95% | 1317 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 211 | 75,3% Me: 80% · σ: 21,3% · Mo: 93% | 841 | 1 | 167 | 64,8% Me: 68% · σ: 22,6% · Mo: 62% | 1868 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 273 | 94,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 209 | 1 | 193 | 88,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 653 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 274 | 67,3% Me: 68% · σ: 13,6% · Mo: 72% | 631 | 1 | 195 | 62,4% Me: 62% · σ: 13,7% · Mo: 60% | 1129 | 2 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 54 | 41,0% Me: 41,5% · σ: 21,1% · Mo: 63% | 1082 | 2 | 75 | 43,8% Me: 46% · σ: 25,9% · Mo: 0% | 951 | 1 |
| język polski ustny (M) | 274 | 84,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 334 | 2 | 195 | 88,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 149 | 1 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 274 | 72,8% Me: 78% · σ: 21,3% · Mo: 96% | 564 | 1 | 195 | 61,2% Me: 60% · σ: 19,9% · Mo: 54% | 1208 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 105 | 50,2% Me: 50% · σ: 24,4% · Mo: 46% | 331 | 1 | 63 | 23,5% Me: 18% · σ: 19,0% · Mo: 6% | 1223 | 3 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 14 | 51,7% Me: 49% · σ: 16,7% · Mo: -% | 343 | 1 | 30 | 35,7% Me: 30% · σ: 22,1% · Mo: 14% | 643 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W BIŁGORAJU W ZESPOLE SZKÓŁ BUDOWLANYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W BIŁGORAJU ma wyższą zdawalność ogólną (97,9% vs 97,4%).
Spośród 15 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ORGANIZACJI NARODÓW ZJEDNOCZONYCH W BIŁGORAJU wypada lepiej w 12, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W BIŁGORAJU W ZESPOLE SZKÓŁ BUDOWLANYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W BIŁGORAJU w 3.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ORGANIZACJI NARODÓW ZJEDNOCZONYCH W BIŁGORAJU | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W BIŁGORAJU W ZESPOLE SZKÓŁ BUDOWLANYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W BIŁGORAJU | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 50,2% | 23,5% | 26,7 pkt proc. |
| geografia | 54,8% | 32,0% | 22,8 pkt proc. |
| informatyka | 52,4% | 30% | 22,4 pkt proc. |
| historia | 72,4% | 56,2% | 16,2 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 51,7% | 35,7% | 16,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 0,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 26,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 105 osób w szkole A i 63 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.