Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 4 W CENTRUM EDUKACJI ZAWODOWEJ W STALOWEJ WOLI vs TECHNIKUM NR 3 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO W STALOWEJ WOLI. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Stalowa Wola | Zdawalność: 79,0%
📍 Stalowa Wola | Zdawalność: 82,6%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 6 | 27,5% Me: 26,5% · σ: 16,4% · Mo: -% | 1984 | 7 | 46 | 30,3% Me: 23% · σ: 16,0% · Mo: 22% | 1725 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 81 | 70,7% Me: 80% · σ: 24,9% · Mo: 92% | 2431 | 5 | 86 | 66,5% Me: 70% · σ: 24,3% · Mo: 97% | 2885 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 74 | 55,0% Me: 62% · σ: 28,3% · Mo: 13% | 2882 | 6 | 50 | 55,9% Me: 55% · σ: 27,2% · Mo: 30% | 2798 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 81 | 70,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2783 | 6 | 86 | 77,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1934 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 81 | 46,9% Me: 47% · σ: 15,3% · Mo: 45% | 3136 | 6 | 87 | 51,4% Me: 50% · σ: 14,2% · Mo: 50% | 2521 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 7 | 18,6% Me: 3% · σ: 23,5% · Mo: 0% | 1919 | 5 | 6 | 40,8% Me: 37% · σ: 20,4% · Mo: -% | 1088 | 3 |
| język polski ustny (M) | 81 | 80,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 627 | 3 | 87 | 66,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2129 | 8 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 81 | 45,3% Me: 40% · σ: 22,1% · Mo: 22% | 2624 | 7 | 87 | 45,9% Me: 42% · σ: 21,5% · Mo: 18% | 2563 | 6 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 19 | 10,6% Me: 2% · σ: 15,7% · Mo: 0% | 1946 | 7 | 11 | 17,1% Me: 14% · σ: 8,9% · Mo: 6% | 1539 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 3 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO W STALOWEJ WOLI ma wyższą zdawalność ogólną (82,6% vs 79,0%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 4 W CENTRUM EDUKACJI ZAWODOWEJ W STALOWEJ WOLI wypada lepiej w 2, a TECHNIKUM NR 3 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO W STALOWEJ WOLI w 7.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 4 W CENTRUM EDUKACJI ZAWODOWEJ W STALOWEJ WOLI | TECHNIKUM NR 3 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO W STALOWEJ WOLI | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 18,6% | 40,8% | 22,3 pkt proc. |
| język polski | 80,5% | 66,3% | 14,2 pkt proc. |
| język angielski | 70,7% | 77,3% | 6,5 pkt proc. |
| matematyka | 10,6% | 17,1% | 6,5 pkt proc. |
| język polski | 46,9% | 51,4% | 4,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 3,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 22,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 7 osób w szkole A i 6 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.