Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W NOWYM MIEŚCIE NAD PILICĄ czy TECHNIKUM IM. STANISŁAWA KONARSKIEGO W NOWYM MIEŚCIE NAD PILICĄ ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W KIELCACH? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 41901)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W NOWYM MIEŚCIE NAD PILICĄ

📍 Nowe Miasto nad Pilicą | Zdawalność: 98,6%

SZKOŁA B (RSPO: 58768)

TECHNIKUM IM. STANISŁAWA KONARSKIEGO W NOWYM MIEŚCIE NAD PILICĄ ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W KIELCACH

📍 Nowe Miasto nad Pilicą | Zdawalność: 74,2%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 28 71,0% 🏆 Me: 74% · σ: 16,3% · Mo: 82% 98 1 21 16,0% Me: 13% · σ: 6,0% · Mo: 10% 2880 2
język angielski poziom podstawowy (M) 72 84,8% 🏆 Me: 92% · σ: 15,2% · Mo: 92% 971 1 67 54,0% Me: 57% · σ: 24,8% · Mo: 68% 3954 2
język angielski poziom rozszerzony (M) 57 78,5% 🏆 Me: 83% · σ: 17,5% · Mo: 80% 619 1 19 46,9% Me: 47% · σ: 23,3% · Mo: 47% 3564 2
język angielski ustny (M) 72 78,0% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1849 1 67 53,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4217 2
język polski poziom podstawowy (M) 74 63,6% 🏆 Me: 62% · σ: 14,3% · Mo: 58% 1001 1 67 37,1% Me: 40% · σ: 19,2% · Mo: 43% 4000 2
język polski poziom rozszerzony (M) 34 44,9% 🏆 Me: 46% · σ: 24,8% · Mo: 3% 904 1 6 6,8% Me: 4,5% · σ: 6,5% · Mo: 3% 2201 2
język polski ustny (M) 74 85,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 286 1 66 51,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3838 2
matematyka poziom podstawowy (M) 74 75,8% 🏆 Me: 79% · σ: 18,7% · Mo: 98% 425 1 67 44,3% Me: 46% · σ: 20,4% · Mo: 44% 2730 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W NOWYM MIEŚCIE NAD PILICĄ ma wyższą zdawalność ogólną (98,6% vs 74,2%).

Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W NOWYM MIEŚCIE NAD PILICĄ wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM IM. STANISŁAWA KONARSKIEGO W NOWYM MIEŚCIE NAD PILICĄ ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W KIELCACH w 0.

Największe różnice

Przedmiot LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W NOWYM MIEŚCIE NAD PILICĄ TECHNIKUM IM. STANISŁAWA KONARSKIEGO W NOWYM MIEŚCIE NAD PILICĄ ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W KIELCACH Różnica
geografia 71,0% 16,0% 54,9 pkt proc.
język polski 44,9% 6,8% 38,0 pkt proc.
język polski 85,4% 51,4% 34,0 pkt proc.
język angielski 78,5% 46,9% 31,6 pkt proc.
matematyka 75,8% 44,3% 31,5 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 24,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 54,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 28 osób w szkole A i 21 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.