Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "ŻAK" W RADOMIU i KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. FILIPA NERI W RADOMIU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Radom | Zdawalność: 79,7%
📍 Radom | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 7 | 75,6% Me: 83% · σ: 16,5% · Mo: 88% | 22 | 1 | 6 | 49,3% Me: 53% · σ: 16,6% · Mo: -% | 493 | 6 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 21 | 69,1% Me: 77% · σ: 23,1% · Mo: 77% | 129 | 2 | 5 | 53,4% Me: 57% · σ: 14,3% · Mo: -% | 494 | 6 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 67 | 67,8% Me: 75% · σ: 23,9% · Mo: 67% | 2753 | 22 | 25 | 82,2% Me: 93% · σ: 19,8% · Mo: 95% | 1223 | 11 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 36 | 70,0% Me: 80% · σ: 20,9% · Mo: 80% | 1332 | 10 | 19 | 81% Me: 87% · σ: 17,9% · Mo: 90% | 437 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 64 | 56,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4088 | 30 | 25 | 88% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 706 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 68 | 49,6% Me: 53% · σ: 24,4% · Mo: 67% | 2753 | 29 | 25 | 60,8% Me: 60% · σ: 11,5% · Mo: 60% | 1302 | 12 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 11 | 39,3% Me: 49% · σ: 33,6% · Mo: 0% | 1156 | 14 | 7 | 49,3% Me: 54% · σ: 29,3% · Mo: 54% | 712 | 7 |
| język polski ustny (M) | 64 | 51,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3879 | 30 | 25 | 89% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 119 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 68 | 53,5% Me: 57% · σ: 32,2% · Mo: 94% | 1812 | 14 | 25 | 68,2% Me: 66% · σ: 19,0% · Mo: 46% | 818 | 9 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 5 | 62,4% Me: 76% · σ: 28,5% · Mo: -% | 183 | 1 | 5 | 54,4% Me: 52% · σ: 24,5% · Mo: -% | 308 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. FILIPA NERI W RADOMIU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 79,7%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "ŻAK" W RADOMIU wypada lepiej w 3, a KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. FILIPA NERI W RADOMIU w 7.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "ŻAK" W RADOMIU | KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. FILIPA NERI W RADOMIU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 51,0% | 89% | 38,0 pkt proc. |
| język angielski | 56,5% | 88% | 31,5 pkt proc. |
| biologia | 75,6% | 49,3% | 26,2 pkt proc. |
| geografia | 69,1% | 53,4% | 15,7 pkt proc. |
| matematyka | 53,5% | 68,2% | 14,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 20,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 38,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 64 osób w szkole A i 25 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.