Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "ŻAK" W RADOMIU i I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W RADOMIU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Radom | Zdawalność: 79,7%
📍 Radom | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 7 | 75,6% Me: 83% · σ: 16,5% · Mo: 88% | 22 | 1 | 50 | 53,1% Me: 54% · σ: 19,8% · Mo: 68% | 373 | 5 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 21 | 69,1% Me: 77% · σ: 23,1% · Mo: 77% | 129 | 2 | 30 | 59,4% Me: 62,5% · σ: 16,8% · Mo: 30% | 308 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 67 | 67,8% Me: 75% · σ: 23,9% · Mo: 67% | 2753 | 22 | 113 | 91,1% Me: 95% · σ: 10,6% · Mo: 97% | 432 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 36 | 70,0% Me: 80% · σ: 20,9% · Mo: 80% | 1332 | 10 | 87 | 79,5% Me: 87% · σ: 18,2% · Mo: 88% | 544 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 64 | 56,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4088 | 30 | 113 | 84,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1049 | 10 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 68 | 49,6% Me: 53% · σ: 24,4% · Mo: 67% | 2753 | 29 | 115 | 73,1% Me: 73% · σ: 15,2% · Mo: 68% | 216 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 11 | 39,3% Me: 49% · σ: 33,6% · Mo: 0% | 1156 | 14 | 29 | 53,2% Me: 57% · σ: 27,3% · Mo: 3% | 559 | 5 |
| język polski ustny (M) | 64 | 51,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3879 | 30 | 115 | 81,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 525 | 7 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 68 | 53,5% Me: 57% · σ: 32,2% · Mo: 94% | 1812 | 14 | 115 | 80,9% Me: 86% · σ: 15,4% · Mo: 92% | 242 | 3 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 5 | 62,4% Me: 76% · σ: 28,5% · Mo: -% | 183 | 1 | 14 | 53,5% Me: 46% · σ: 18,2% · Mo: 40% | 322 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W RADOMIU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 79,7%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "ŻAK" W RADOMIU wypada lepiej w 3, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W RADOMIU w 7.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "ŻAK" W RADOMIU | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W RADOMIU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 51,0% | 81,5% | 30,6 pkt proc. |
| język angielski | 56,5% | 84,9% | 28,5 pkt proc. |
| matematyka | 53,5% | 80,9% | 27,3 pkt proc. |
| język polski | 49,6% | 73,1% | 23,5 pkt proc. |
| język angielski | 67,8% | 91,1% | 23,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 20,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 30,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 64 osób w szkole A i 115 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.