Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "ŻAK" W RADOMIU i IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. DRA TYTUSA CHAŁUBIŃSKIEGO W RADOMIU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Radom | Zdawalność: 79,7%
📍 Radom | Zdawalność: 99,6%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 7 | 75,6% Me: 83% · σ: 16,5% · Mo: 88% | 22 | 1 | 60 | 65,6% Me: 67% · σ: 14,6% · Mo: 48% | 109 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 21 | 69,1% Me: 77% · σ: 23,1% · Mo: 77% | 129 | 2 | 71 | 58,2% Me: 57% · σ: 19,9% · Mo: 47% | 345 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 67 | 67,8% Me: 75% · σ: 23,9% · Mo: 67% | 2753 | 22 | 242 | 93,9% Me: 96% · σ: 6,9% · Mo: 98% | 220 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 36 | 70,0% Me: 80% · σ: 20,9% · Mo: 80% | 1332 | 10 | 225 | 83,6% Me: 88% · σ: 14,4% · Mo: 88% | 298 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 64 | 56,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4088 | 30 | 242 | 93,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 286 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 68 | 49,6% Me: 53% · σ: 24,4% · Mo: 67% | 2753 | 29 | 244 | 79,1% Me: 78% · σ: 10,5% · Mo: 78% | 38 | 1 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 11 | 39,3% Me: 49% · σ: 33,6% · Mo: 0% | 1156 | 14 | 73 | 66,3% Me: 69% · σ: 26,0% · Mo: 94% | 192 | 3 |
| język polski ustny (M) | 64 | 51,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3879 | 30 | 244 | 90,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 86 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 68 | 53,5% Me: 57% · σ: 32,2% · Mo: 94% | 1812 | 14 | 244 | 81,9% Me: 86% · σ: 14,8% · Mo: 96% | 206 | 2 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 5 | 62,4% Me: 76% · σ: 28,5% · Mo: -% | 183 | 1 | 32 | 61% Me: 65% · σ: 23,8% · Mo: 78% | 204 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. DRA TYTUSA CHAŁUBIŃSKIEGO W RADOMIU ma wyższą zdawalność ogólną (99,6% vs 79,7%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "ŻAK" W RADOMIU wypada lepiej w 3, a IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. DRA TYTUSA CHAŁUBIŃSKIEGO W RADOMIU w 7.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "ŻAK" W RADOMIU | IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. DRA TYTUSA CHAŁUBIŃSKIEGO W RADOMIU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 51,0% | 90,1% | 39,1 pkt proc. |
| język angielski | 56,5% | 93,0% | 36,5 pkt proc. |
| język polski | 49,6% | 79,1% | 29,5 pkt proc. |
| matematyka | 53,5% | 81,9% | 28,4 pkt proc. |
| język polski | 39,3% | 66,3% | 27,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 19,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 39,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 64 osób w szkole A i 244 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.