Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ W RADOMIU czy IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. DRA TYTUSA CHAŁUBIŃSKIEGO W RADOMIU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Radom | Zdawalność: 100%
📍 Radom | Zdawalność: 99,6%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 56 | 44,6% Me: 45% · σ: 17,2% · Mo: 25% | 666 | 8 | 60 | 65,6% Me: 67% · σ: 14,6% · Mo: 48% | 109 | 2 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 34 | 34,1% Me: 35% · σ: 15,4% · Mo: 27% | 680 | 5 | 52 | 52,4% Me: 51% · σ: 23,0% · Mo: 78% | 230 | 2 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 13 | 12,8% Me: 7% · σ: 12,2% · Mo: 3% | 794 | 7 | 27 | 45,3% Me: 43% · σ: 24,5% · Mo: 17% | 342 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 73 | 47,2% Me: 43% · σ: 19,8% · Mo: 30% | 701 | 7 | 71 | 58,2% Me: 57% · σ: 19,9% · Mo: 47% | 345 | 4 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 11 | 48,3% Me: 47% · σ: 19,8% · Mo: 58% | 589 | 5 | 26 | 66,2% Me: 68% · σ: 21,8% · Mo: 87% | 142 | 1 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 5 | 23,2% Me: 16% · σ: 14,5% · Mo: 16% | 475 | 5 | 8 | 39,2% Me: 36% · σ: 13,0% · Mo: -% | 266 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 182 | 87,9% Me: 94% · σ: 15,1% · Mo: 97% | 706 | 6 | 242 | 93,9% Me: 96% · σ: 6,9% · Mo: 98% | 220 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 157 | 75,2% Me: 83% · σ: 21,6% · Mo: 97% | 860 | 9 | 225 | 83,6% Me: 88% · σ: 14,4% · Mo: 88% | 298 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 182 | 90,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 462 | 4 | 242 | 93,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 286 | 3 |
| język niemiecki poziom rozszerzony (M) | 12 | 63,9% Me: 63,5% · σ: 18,4% · Mo: 70% | 69 | 1 | 5 | 26,8% Me: 20% · σ: 25,6% · Mo: 20% | 133 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 184 | 75,6% Me: 77% · σ: 13,0% · Mo: 82% | 110 | 3 | 244 | 79,1% Me: 78% · σ: 10,5% · Mo: 78% | 38 | 1 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 57 | 60,3% Me: 63% · σ: 24,8% · Mo: 63% | 323 | 4 | 73 | 66,3% Me: 69% · σ: 26,0% · Mo: 94% | 192 | 3 |
| język polski ustny (M) | 184 | 81,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 526 | 8 | 244 | 90,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 86 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 184 | 74,9% Me: 77% · σ: 17,6% · Mo: 92% | 467 | 6 | 244 | 81,9% Me: 86% · σ: 14,8% · Mo: 96% | 206 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 64 | 37,6% Me: 40% · σ: 19,8% · Mo: 50% | 706 | 6 | 118 | 46,8% Me: 49% · σ: 21,3% · Mo: 34% | 417 | 3 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 12 | 46% Me: 42% · σ: 17,3% · Mo: 38% | 441 | 7 | 32 | 61% Me: 65% · σ: 23,8% · Mo: 78% | 204 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ W RADOMIU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,6%).
Spośród 16 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ W RADOMIU wypada lepiej w 1, a IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. DRA TYTUSA CHAŁUBIŃSKIEGO W RADOMIU w 15.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ W RADOMIU | IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. DRA TYTUSA CHAŁUBIŃSKIEGO W RADOMIU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język niemiecki | 63,9% | 26,8% | 37,1 pkt proc. |
| fizyka | 12,8% | 45,3% | 32,5 pkt proc. |
| biologia | 44,6% | 65,6% | 21,0 pkt proc. |
| chemia | 34,1% | 52,4% | 18,3 pkt proc. |
| historia | 48,3% | 66,2% | 17,9 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 0,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język niemiecki poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 37,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 12 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.