Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. DRA TYTUSA CHAŁUBIŃSKIEGO W RADOMIU vs KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. FILIPA NERI W RADOMIU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA B (RSPO: 42113)

KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. FILIPA NERI W RADOMIU

📍 Radom | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 60 65,6% 🏆 Me: 67% · σ: 14,6% · Mo: 48% 109 2 6 49,3% Me: 53% · σ: 16,6% · Mo: -% 493 6
fizyka poziom rozszerzony (M) 27 45,3% 🏆 Me: 43% · σ: 24,5% · Mo: 17% 342 2 6 28,2% Me: 20,5% · σ: 20,8% · Mo: -% 616 5
geografia poziom rozszerzony (M) 71 58,2% 🏆 Me: 57% · σ: 19,9% · Mo: 47% 345 4 5 53,4% Me: 57% · σ: 14,3% · Mo: -% 494 6
język angielski poziom podstawowy (M) 242 93,9% 🏆 Me: 96% · σ: 6,9% · Mo: 98% 220 1 25 82,2% Me: 93% · σ: 19,8% · Mo: 95% 1223 11
język angielski poziom rozszerzony (M) 225 83,6% 🏆 Me: 88% · σ: 14,4% · Mo: 88% 298 2 19 81% Me: 87% · σ: 17,9% · Mo: 90% 437 3
język angielski ustny (M) 242 93,0% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 286 3 25 88% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 706 5
język polski poziom podstawowy (M) 244 79,1% 🏆 Me: 78% · σ: 10,5% · Mo: 78% 38 1 25 60,8% Me: 60% · σ: 11,5% · Mo: 60% 1302 12
język polski poziom rozszerzony (M) 73 66,3% 🏆 Me: 69% · σ: 26,0% · Mo: 94% 192 3 7 49,3% Me: 54% · σ: 29,3% · Mo: 54% 712 7
język polski ustny (M) 244 90,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 86 3 25 89% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 119 5
matematyka poziom podstawowy (M) 244 81,9% 🏆 Me: 86% · σ: 14,8% · Mo: 96% 206 2 25 68,2% Me: 66% · σ: 19,0% · Mo: 46% 818 9
matematyka poziom rozszerzony (M) 118 46,8% 🏆 Me: 49% · σ: 21,3% · Mo: 34% 417 3 9 44,4% Me: 40% · σ: 16,4% · Mo: 40% 490 5
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 32 61% 🏆 Me: 65% · σ: 23,8% · Mo: 78% 204 2 5 54,4% Me: 52% · σ: 24,5% · Mo: -% 308 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. FILIPA NERI W RADOMIU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,6%).

Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. DRA TYTUSA CHAŁUBIŃSKIEGO W RADOMIU wypada lepiej w 12, a KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. FILIPA NERI W RADOMIU w 0.

Największe różnice

Przedmiot IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. DRA TYTUSA CHAŁUBIŃSKIEGO W RADOMIU KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. FILIPA NERI W RADOMIU Różnica
język polski 79,1% 60,8% 18,3 pkt proc.
fizyka 45,3% 28,2% 17,1 pkt proc.
język polski 66,3% 49,3% 17,1 pkt proc.
biologia 65,6% 49,3% 16,3 pkt proc.
matematyka 81,9% 68,2% 13,8 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 0,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 18,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 244 osób w szkole A i 25 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.