Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. DRA TYTUSA CHAŁUBIŃSKIEGO W RADOMIU czy III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PŁK. DIONIZEGO CZACHOWSKIEGO W RADOMIU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Radom | Zdawalność: 99,6%
📍 Radom | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 60 | 65,6% Me: 67% · σ: 14,6% · Mo: 48% | 109 | 2 | 93 | 48,4% Me: 52% · σ: 16,9% · Mo: 57% | 522 | 7 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 52 | 52,4% Me: 51% · σ: 23,0% · Mo: 78% | 230 | 2 | 66 | 35,0% Me: 33% · σ: 18,5% · Mo: 28% | 651 | 4 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 27 | 45,3% Me: 43% · σ: 24,5% · Mo: 17% | 342 | 2 | 14 | 28,3% Me: 22,5% · σ: 18,4% · Mo: 43% | 614 | 4 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 71 | 58,2% Me: 57% · σ: 19,9% · Mo: 47% | 345 | 4 | 58 | 40,1% Me: 34% · σ: 20,8% · Mo: 28% | 1036 | 10 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 26 | 66,2% Me: 68% · σ: 21,8% · Mo: 87% | 142 | 1 | 23 | 59,7% Me: 63% · σ: 21,3% · Mo: 27% | 282 | 2 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 8 | 39,2% Me: 36% · σ: 13,0% · Mo: -% | 266 | 3 | 23 | 33,4% Me: 30% · σ: 17,9% · Mo: 22% | 342 | 4 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 7 | 82,4% Me: 83% · σ: 3,5% · Mo: 82% | 101 | 1 | 6 | 75,3% Me: 74% · σ: 12,2% · Mo: 70% | 260 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 242 | 93,9% Me: 96% · σ: 6,9% · Mo: 98% | 220 | 1 | 256 | 89,3% Me: 93% · σ: 12,2% · Mo: 97% | 588 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 225 | 83,6% Me: 88% · σ: 14,4% · Mo: 88% | 298 | 2 | 220 | 77,3% Me: 82% · σ: 16,9% · Mo: 92% | 702 | 8 |
| język angielski ustny (M) | 242 | 93,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 286 | 3 | 256 | 85,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1044 | 9 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 244 | 79,1% Me: 78% · σ: 10,5% · Mo: 78% | 38 | 1 | 256 | 76,1% Me: 77,5% · σ: 11,9% · Mo: 78% | 99 | 2 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 73 | 66,3% Me: 69% · σ: 26,0% · Mo: 94% | 192 | 3 | 80 | 47,2% Me: 47,5% · σ: 29,6% · Mo: 3% | 801 | 10 |
| język polski ustny (M) | 244 | 90,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 86 | 3 | 256 | 74,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1127 | 10 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 244 | 81,9% Me: 86% · σ: 14,8% · Mo: 96% | 206 | 2 | 256 | 77,0% Me: 80% · σ: 16,3% · Mo: 92% | 381 | 5 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 118 | 46,8% Me: 49% · σ: 21,3% · Mo: 34% | 417 | 3 | 106 | 47,2% Me: 47% · σ: 20,0% · Mo: 66% | 405 | 2 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 32 | 61% Me: 65% · σ: 23,8% · Mo: 78% | 204 | 2 | 13 | 52,2% Me: 48% · σ: 22,8% · Mo: 48% | 341 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PŁK. DIONIZEGO CZACHOWSKIEGO W RADOMIU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,6%).
Spośród 16 porównywalnych przedmiotów, IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. DRA TYTUSA CHAŁUBIŃSKIEGO W RADOMIU wypada lepiej w 15, a III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PŁK. DIONIZEGO CZACHOWSKIEGO W RADOMIU w 1.
| Przedmiot | IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. DRA TYTUSA CHAŁUBIŃSKIEGO W RADOMIU | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PŁK. DIONIZEGO CZACHOWSKIEGO W RADOMIU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 66,3% | 47,2% | 19,1 pkt proc. |
| geografia | 58,2% | 40,1% | 18,1 pkt proc. |
| chemia | 52,4% | 35,0% | 17,5 pkt proc. |
| biologia | 65,6% | 48,4% | 17,2 pkt proc. |
| fizyka | 45,3% | 28,3% | 17,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 0,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 19,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 73 osób w szkole A i 80 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.