Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA HEWELIUSZA W LEGNICY i I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W LEGNICY — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Legnica | Zdawalność: 96,1%
📍 Legnica | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 53 | 29,1% Me: 25% · σ: 14,0% · Mo: 17% | 1299 | 4 | 76 | 46,9% Me: 46% · σ: 22,3% · Mo: 45% | 587 | 3 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 17 | 16,5% Me: 10% · σ: 13,1% · Mo: 5% | 1088 | 3 | 49 | 42,9% Me: 38% · σ: 25,1% · Mo: 22% | 435 | 2 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 7 | 41,4% Me: 43% · σ: 25,2% · Mo: 75% | 417 | 1 | 25 | 32,8% Me: 28% · σ: 20,7% · Mo: 13% | 552 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 23 | 32,7% Me: 32% · σ: 13,2% · Mo: 32% | 1519 | 6 | 34 | 49,3% Me: 48% · σ: 15,2% · Mo: 43% | 627 | 3 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 37 | 32,1% Me: 28% · σ: 16,7% · Mo: 15% | 1001 | 3 | 20 | 61,8% Me: 62,5% · σ: 23,4% · Mo: 57% | 223 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 204 | 77,5% Me: 83% · σ: 19,6% · Mo: 95% | 1678 | 8 | 225 | 88,8% Me: 92% · σ: 11,6% · Mo: 93% | 635 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 156 | 65,4% Me: 68% · σ: 21,9% · Mo: 87% | 1817 | 9 | 185 | 80,6% Me: 87% · σ: 15,5% · Mo: 90% | 467 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 203 | 73,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2366 | 7 | 225 | 82,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1303 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 204 | 54,5% Me: 53% · σ: 16,0% · Mo: 47% | 2095 | 6 | 227 | 67,8% Me: 68% · σ: 13,7% · Mo: 62% | 594 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 71 | 44,9% Me: 40% · σ: 24,5% · Mo: 40% | 901 | 1 | 51 | 42,1% Me: 38,5% · σ: 21,8% · Mo: 31% | 1022 | 2 |
| język polski ustny (M) | 204 | 62,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2571 | 10 | 227 | 77,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 848 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 204 | 54,1% Me: 52% · σ: 16,7% · Mo: 52% | 1757 | 9 | 227 | 75,1% Me: 78% · σ: 16,9% · Mo: 98% | 453 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 27 | 20,1% Me: 8% · σ: 22,8% · Mo: 0% | 1378 | 4 | 89 | 43,9% Me: 40% · σ: 24,6% · Mo: 32% | 508 | 1 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 26 | 31% Me: 34% · σ: 11,4% · Mo: 18% | 740 | 4 | 29 | 64,4% Me: 66% · σ: 15,8% · Mo: 76% | 149 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W LEGNICY ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 96,1%).
Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA HEWELIUSZA W LEGNICY wypada lepiej w 2, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W LEGNICY w 12.
| Przedmiot | V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA HEWELIUSZA W LEGNICY | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W LEGNICY | Różnica |
|---|---|---|---|
| wiedza o społeczeństwie | 31% | 64,4% | 33,4 pkt proc. |
| historia | 32,1% | 61,8% | 29,7 pkt proc. |
| chemia | 16,5% | 42,9% | 26,4 pkt proc. |
| matematyka | 20,1% | 43,9% | 23,7 pkt proc. |
| matematyka | 54,1% | 75,1% | 21,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 3,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22)”: szkoła B ma wynik wyższy o 33,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 26 osób w szkole A i 29 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.