Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM NR 2 W ŁOWICZU W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH NR 2 CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W ŁOWICZU czy TECHNIKUM NR 1 W ŁOWICZU W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH IM. 10 PUŁKU PIECHOTY W ŁOWICZU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA B (RSPO: 39185)

TECHNIKUM NR 1 W ŁOWICZU W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH IM. 10 PUŁKU PIECHOTY W ŁOWICZU

📍 Łowicz | Zdawalność: 72,2%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 34 27,3% 🏆 Me: 26% · σ: 12,9% · Mo: 13% 2014 6 6 17,3% Me: 15% · σ: 6,8% · Mo: 13% 2817 7
język angielski poziom podstawowy (M) 93 67,6% 🏆 Me: 75% · σ: 24,6% · Mo: 57% 2773 6 18 62,9% Me: 63,5% · σ: 23,7% · Mo: 35% 3252 7
język angielski poziom rozszerzony (M) 56 60,9% 🏆 Me: 60% · σ: 22,4% · Mo: 52% 2271 5 9 42,1% Me: 45% · σ: 21,4% · Mo: 45% 3836 8
język angielski ustny (M) 93 76,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2024 5 18 69,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2913 7
język polski poziom podstawowy (M) 93 56,0% 🏆 Me: 57% · σ: 12,9% · Mo: 57% 1920 5 18 36,6% Me: 37,5% · σ: 14,2% · Mo: 17% 4027 8
język polski ustny (M) 93 69,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1757 6 18 59,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2992 7
matematyka poziom podstawowy (M) 93 52,8% Me: 52% · σ: 20,7% · Mo: 50% 1873 6 18 60,7% 🏆 Me: 57% · σ: 12,3% · Mo: 52% 1238 4

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 2 W ŁOWICZU W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH NR 2 CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W ŁOWICZU ma wyższą zdawalność ogólną (87,1% vs 72,2%).

Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 2 W ŁOWICZU W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH NR 2 CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W ŁOWICZU wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM NR 1 W ŁOWICZU W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH IM. 10 PUŁKU PIECHOTY W ŁOWICZU w 1.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 2 W ŁOWICZU W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH NR 2 CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W ŁOWICZU TECHNIKUM NR 1 W ŁOWICZU W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH IM. 10 PUŁKU PIECHOTY W ŁOWICZU Różnica
język polski 56,0% 36,6% 19,4 pkt proc.
język angielski 60,9% 42,1% 18,7 pkt proc.
geografia 27,3% 17,3% 10,0 pkt proc.
język polski 69,4% 59,6% 9,9 pkt proc.
matematyka 52,8% 60,7% 7,8 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: matematyka poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 14,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 19,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 93 osób w szkole A i 18 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.