Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH i TECHNIKUM — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 41135)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

📍 Przasnysz | Zdawalność: 94,7%

SZKOŁA B (RSPO: 14492)

TECHNIKUM

📍 Przasnysz | Zdawalność: 93,5%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 13 72,5% Me: 68% · σ: 17,2% · Mo: 67% 2218 4 94 74,6% 🏆 Me: 82% · σ: 19,5% · Mo: 85% 1978 3
język angielski poziom rozszerzony (M) 6 50% Me: 47,5% · σ: 18,5% · Mo: -% 3332 5 57 56,5% 🏆 Me: 62% · σ: 26,0% · Mo: 70% 2735 4
język angielski ustny (M) 13 56,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4093 5 93 64,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3525 3
język polski poziom podstawowy (M) 19 52,3% Me: 48% · σ: 16,5% · Mo: 43% 2416 5 95 56,9% 🏆 Me: 58% · σ: 23,0% · Mo: 50% 1805 2
język polski poziom rozszerzony (M) 10 47,8% 🏆 Me: 53% · σ: 26,3% · Mo: 23% 774 2 7 16% Me: 3% · σ: 18,8% · Mo: 0% 1988 5
język polski ustny (M) 19 50,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3927 5 93 58,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3133 2
matematyka poziom podstawowy (M) 19 76,5% 🏆 Me: 76% · σ: 12,0% · Mo: 62% 398 1 94 73,3% Me: 75% · σ: 18,7% · Mo: 62% 530 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH ma wyższą zdawalność ogólną (94,7% vs 93,5%).

Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH wypada lepiej w 2, a TECHNIKUM w 5.

Największe różnice

Przedmiot LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH TECHNIKUM Różnica
język polski 47,8% 16% 31,8 pkt proc.
język angielski 56,4% 64,5% 8,1 pkt proc.
język polski 50,3% 58,3% 8,0 pkt proc.
język angielski 50% 56,5% 6,5 pkt proc.
język polski 52,3% 56,9% 4,6 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 31,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 10 osób w szkole A i 7 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.