Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM NR 3 W OSTROŁĘCE i TECHNIKUM NR 4 W OSTROŁĘCE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 14 | 50,6% Me: 58,5% · σ: 23,6% · Mo: -% | 462 | 3 | 18 | 50,4% Me: 50% · σ: 18,7% · Mo: 35% | 466 | 4 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 19 | 45,5% Me: 48% · σ: 20,9% · Mo: 33% | 778 | 5 | 37 | 47,7% Me: 55% · σ: 28,3% · Mo: 12% | 682 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 107 | 76,4% Me: 85% · σ: 23,3% · Mo: 90% | 1785 | 4 | 121 | 62,3% Me: 68% · σ: 22,4% · Mo: 78% | 3323 | 10 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 96 | 64,1% Me: 67% · σ: 24,8% · Mo: 60% | 1942 | 5 | 89 | 45,1% Me: 43% · σ: 28,6% · Mo: 7% | 3678 | 11 |
| język angielski ustny (M) | 107 | 71,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2634 | 5 | 121 | 61,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3809 | 9 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 107 | 67,4% Me: 73% · σ: 22,2% · Mo: 73% | 627 | 4 | 121 | 49,4% Me: 50% · σ: 20,8% · Mo: 33% | 2785 | 8 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 12 | 44,2% Me: 48,5% · σ: 29,2% · Mo: 0% | 927 | 3 | 22 | 17,0% Me: 0% · σ: 27,6% · Mo: 0% | 1964 | 8 |
| język polski ustny (M) | 107 | 57,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3293 | 6 | 120 | 46,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4155 | 11 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 107 | 59,9% Me: 62% · σ: 23,9% · Mo: 52% | 1293 | 5 | 121 | 58,3% Me: 64% · σ: 26,1% · Mo: 72% | 1422 | 7 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 31 | 22,8% Me: 18% · σ: 21,7% · Mo: 8% | 1241 | 5 | 24 | 39,2% Me: 47% · σ: 26,6% · Mo: 60% | 649 | 3 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M19-21) | 9 | 26,7% Me: 30% · σ: 16,6% · Mo: 30% | 67 | 2 | 10 | 49,4% Me: 55% · σ: 30,2% · Mo: -% | 4 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 3 W OSTROŁĘCE ma wyższą zdawalność ogólną (90,7% vs 87,5%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 3 W OSTROŁĘCE wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM NR 4 W OSTROŁĘCE w 3.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 3 W OSTROŁĘCE | TECHNIKUM NR 4 W OSTROŁĘCE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 44,2% | 17,0% | 27,2 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 26,7% | 49,4% | 22,7 pkt proc. |
| język angielski | 64,1% | 45,1% | 19,0 pkt proc. |
| język polski | 67,4% | 49,4% | 17,9 pkt proc. |
| matematyka | 22,8% | 39,2% | 16,4 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 3,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 27,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 12 osób w szkole A i 22 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.