Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: VIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WŁADYSŁAWA IV vs XL LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Warszawa | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 66 | 74,0% Me: 75% · σ: 12,6% · Mo: 68% | 30 | 5 | 65 | 68,2% Me: 70% · σ: 12,4% · Mo: 78% | 73 | 18 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 64 | 67,1% Me: 68% · σ: 18,7% · Mo: 83% | 56 | 11 | 53 | 63,1% Me: 62% · σ: 16,3% · Mo: 82% | 86 | 19 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 37 | 73% Me: 78% · σ: 19,1% · Mo: 58% | 32 | 9 | 20 | 60,3% Me: 69% · σ: 18,5% · Mo: 72% | 135 | 29 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 36 | 80,2% Me: 83% · σ: 12,0% · Mo: 83% | 22 | 12 | 55 | 73,8% Me: 78% · σ: 13,4% · Mo: 83% | 70 | 25 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 22 | 86,3% Me: 92% · σ: 15,0% · Mo: 95% | 3 | 2 | 19 | 84,8% Me: 87% · σ: 12,8% · Mo: 85% | 9 | 3 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 17 | 73,6% Me: 72% · σ: 19,6% · Mo: 100% | 10 | 3 | 8 | 58,8% Me: 60% · σ: 17,3% · Mo: 38% | 67 | 15 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 6 | 94% Me: 94% · σ: 1,8% · Mo: 92% | 1 | 1 | 32 | 87,5% Me: 88% · σ: 5,7% · Mo: 88% | 20 | 9 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 163 | 97,3% Me: 98% · σ: 3,4% · Mo: 100% | 16 | 9 | 162 | 96,7% Me: 98% · σ: 3,5% · Mo: 100% | 42 | 21 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 173 | 93,6% Me: 95% · σ: 7,2% · Mo: 98% | 10 | 8 | 131 | 91,9% Me: 95% · σ: 8,2% · Mo: 95% | 40 | 20 |
| język angielski ustny (M) | 163 | 95,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 137 | 27 | 162 | 93,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 267 | 52 |
| język hiszpański poziom podstawowy (M) | 9 | 82% Me: 87% · σ: 12,2% · Mo: 88% | 18 | 10 | 7 | 76,7% Me: 83% · σ: 18,6% · Mo: -% | 24 | 16 |
| język hiszpański poziom rozszerzony (M) | 7 | 74,9% Me: 78% · σ: 16,5% · Mo: -% | 9 | 6 | 10 | 55% Me: 61% · σ: 24,9% · Mo: -% | 25 | 12 |
| język hiszpański ustny (M) | 9 | 66,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 31 | 18 | 7 | 74,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 23 | 12 |
| język niemiecki poziom podstawowy (M) | 11 | 87,2% Me: 92% · σ: 10,6% · Mo: 93% | 46 | 22 | 5 | 81,6% Me: 83% · σ: 6,0% · Mo: -% | 57 | 26 |
| język niemiecki ustny (M) | 11 | 49% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 126 | 27 | 5 | 77,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 64 | 17 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 186 | 80,5% Me: 82% · σ: 10,2% · Mo: 83% | 22 | 13 | 177 | 73,6% Me: 73% · σ: 10,4% · Mo: 73% | 196 | 42 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 30 | 74,9% Me: 72,5% · σ: 18,3% · Mo: 66% | 60 | 17 | 29 | 76,3% Me: 80% · σ: 16,5% · Mo: 86% | 48 | 14 |
| język polski ustny (M) | 186 | 79,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 679 | 41 | 177 | 82,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 440 | 27 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 186 | 95,3% Me: 96% · σ: 5,8% · Mo: 100% | 4 | 3 | 177 | 91,3% Me: 94% · σ: 9,6% · Mo: 98% | 37 | 19 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 162 | 73,3% Me: 74% · σ: 14,9% · Mo: 72% | 22 | 9 | 130 | 73,7% Me: 76% · σ: 15,5% · Mo: 88% | 19 | 8 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 20 | 86,9% Me: 88% · σ: 9,6% · Mo: 88% | 5 | 3 | 7 | 88,6% Me: 92% · σ: 7,7% · Mo: 92% | 2 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 21 porównywalnych przedmiotów, VIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WŁADYSŁAWA IV wypada lepiej w 15, a XL LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO w 6.
| Przedmiot | VIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WŁADYSŁAWA IV | XL LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO | Różnica |
|---|---|---|---|
| język niemiecki | 49% | 77,2% | 28,2 pkt proc. |
| język hiszpański | 74,9% | 55% | 19,9 pkt proc. |
| informatyka | 73,6% | 58,8% | 14,9 pkt proc. |
| fizyka | 73% | 60,3% | 12,7 pkt proc. |
| język hiszpański | 66,2% | 74,7% | 8,5 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język niemiecki ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 28,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 11 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.