Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W SIERADZU czy TECHNIKUM NR 1 IM. TADEUSZA TAŃSKIEGO W SIERADZU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA B (RSPO: 87451)

TECHNIKUM NR 1 IM. TADEUSZA TAŃSKIEGO W SIERADZU

📍 Sieradz | Zdawalność: 90,4%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 67 46,3% 🏆 Me: 45% · σ: 21,0% · Mo: 25% 614 1 15 16,4% Me: 15% · σ: 6,6% · Mo: 10% 2097 3
fizyka poziom rozszerzony (M) 31 55,2% 🏆 Me: 47% · σ: 22,7% · Mo: 45% 200 1 10 5,7% Me: 5% · σ: 3,8% · Mo: 3% 884 3
geografia poziom rozszerzony (M) 69 57,3% 🏆 Me: 60% · σ: 19,3% · Mo: 37% 364 2 40 33,9% Me: 30% · σ: 17,4% · Mo: 17% 1427 4
język angielski poziom podstawowy (M) 208 87,9% 🏆 Me: 92% · σ: 12,8% · Mo: 97% 710 2 134 68,5% Me: 73% · σ: 23,0% · Mo: 83% 2656 5
język angielski poziom rozszerzony (M) 114 75,2% 🏆 Me: 80% · σ: 18,2% · Mo: 80% 861 2 91 55,7% Me: 53% · σ: 25,5% · Mo: 53% 2815 4
język angielski ustny (M) 207 89,0% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 606 1 134 71,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2668 4
język polski poziom podstawowy (M) 209 67,4% 🏆 Me: 68% · σ: 14,3% · Mo: 70% 625 1 135 52,1% Me: 52% · σ: 13,9% · Mo: 50% 2432 6
język polski poziom rozszerzony (M) 87 69,6% 🏆 Me: 77% · σ: 24,9% · Mo: 94% 136 1 7 41,1% Me: 49% · σ: 19,7% · Mo: 49% 1074 3
język polski ustny (M) 208 65% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2267 4 135 49,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3960 6
matematyka poziom podstawowy (M) 209 75,3% 🏆 Me: 78% · σ: 18,8% · Mo: 88% 445 1 135 56,7% Me: 56% · σ: 21,2% · Mo: 48% 1542 3
matematyka poziom rozszerzony (M) 99 44,5% 🏆 Me: 44% · σ: 23,7% · Mo: 16% 488 1 94 7,1% Me: 2% · σ: 9,9% · Mo: 0% 2141 4

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W SIERADZU ma wyższą zdawalność ogólną (99,5% vs 90,4%).

Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W SIERADZU wypada lepiej w 11, a TECHNIKUM NR 1 IM. TADEUSZA TAŃSKIEGO W SIERADZU w 0.

Największe różnice

Przedmiot II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W SIERADZU TECHNIKUM NR 1 IM. TADEUSZA TAŃSKIEGO W SIERADZU Różnica
fizyka 55,2% 5,7% 49,5 pkt proc.
matematyka 44,5% 7,1% 37,4 pkt proc.
biologia 46,3% 16,4% 29,9 pkt proc.
język polski 69,6% 41,1% 28,5 pkt proc.
geografia 57,3% 33,9% 23,4 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 9,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 49,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 31 osób w szkole A i 10 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.