Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W SIERADZU czy TECHNIKUM NR 2 W SIERADZU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA B (RSPO: 87345)

TECHNIKUM NR 2 W SIERADZU

📍 Sieradz | Zdawalność: 79,2%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 67 46,3% 🏆 Me: 45% · σ: 21,0% · Mo: 25% 614 1 7 16,3% Me: 13% · σ: 10,5% · Mo: -% 2107 4
geografia poziom rozszerzony (M) 69 57,3% 🏆 Me: 60% · σ: 19,3% · Mo: 37% 364 2 26 22,8% Me: 22,5% · σ: 11,4% · Mo: 13% 2457 7
język angielski poziom podstawowy (M) 208 87,9% 🏆 Me: 92% · σ: 12,8% · Mo: 97% 710 2 53 56,8% Me: 52% · σ: 25,0% · Mo: 33% 3769 8
język angielski poziom rozszerzony (M) 114 75,2% 🏆 Me: 80% · σ: 18,2% · Mo: 80% 861 2 18 55% Me: 56% · σ: 27,1% · Mo: 32% 2885 5
język angielski ustny (M) 207 89,0% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 606 1 53 54,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4196 8
język polski poziom podstawowy (M) 209 67,4% 🏆 Me: 68% · σ: 14,3% · Mo: 70% 625 1 53 55,9% Me: 57% · σ: 14,5% · Mo: 63% 1931 3
język polski poziom rozszerzony (M) 87 69,6% 🏆 Me: 77% · σ: 24,9% · Mo: 94% 136 1 5 10,2% Me: 0% · σ: 20,4% · Mo: 0% 2137 7
język polski ustny (M) 208 65% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2267 4 53 45,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4196 8
matematyka poziom podstawowy (M) 209 75,3% 🏆 Me: 78% · σ: 18,8% · Mo: 88% 445 1 53 44,3% Me: 42% · σ: 16,6% · Mo: 42% 2735 5
matematyka poziom rozszerzony (M) 99 44,5% 🏆 Me: 44% · σ: 23,7% · Mo: 16% 488 1 6 7% Me: 5% · σ: 5,3% · Mo: 2% 2147 5

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W SIERADZU ma wyższą zdawalność ogólną (99,5% vs 79,2%).

Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W SIERADZU wypada lepiej w 10, a TECHNIKUM NR 2 W SIERADZU w 0.

Największe różnice

Przedmiot II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W SIERADZU TECHNIKUM NR 2 W SIERADZU Różnica
język polski 69,6% 10,2% 59,4 pkt proc.
matematyka 44,5% 7% 37,5 pkt proc.
język angielski 89,0% 54,0% 35,0 pkt proc.
geografia 57,3% 22,8% 34,5 pkt proc.
język angielski 87,9% 56,8% 31,0 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 20,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 59,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 87 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.