Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W SIERADZU vs I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAZIMIERZA JAGIELLOŃCZYKA W SIERADZU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA B (RSPO: 40627)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAZIMIERZA JAGIELLOŃCZYKA W SIERADZU

📍 Sieradz | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 67 46,3% 🏆 Me: 45% · σ: 21,0% · Mo: 25% 614 1 57 42,7% Me: 35% · σ: 24,4% · Mo: 15% 732 2
chemia poziom rozszerzony (M) 28 38,3% Me: 34% · σ: 19,7% · Mo: 33% 563 2 47 39,8% 🏆 Me: 38% · σ: 25,3% · Mo: 50% 522 1
fizyka poziom rozszerzony (M) 31 55,2% 🏆 Me: 47% · σ: 22,7% · Mo: 45% 200 1 18 43,6% Me: 45,5% · σ: 19,1% · Mo: 43% 371 2
geografia poziom rozszerzony (M) 69 57,3% 🏆 Me: 60% · σ: 19,3% · Mo: 37% 364 2 60 50,2% Me: 53,5% · σ: 19,7% · Mo: 57% 605 3
język angielski poziom dwujęzyczny (M) 68 59,3% Me: 60% · σ: 18,4% · Mo: 53% 432 2 5 85,4% 🏆 Me: 85% · σ: 3,3% · Mo: 85% 47 1
język angielski poziom podstawowy (M) 208 87,9% 🏆 Me: 92% · σ: 12,8% · Mo: 97% 710 2 161 85,3% Me: 93% · σ: 16,4% · Mo: 98% 924 3
język angielski poziom rozszerzony (M) 114 75,2% 🏆 Me: 80% · σ: 18,2% · Mo: 80% 861 2 136 72,1% Me: 82% · σ: 23,3% · Mo: 95% 1130 3
język angielski ustny (M) 207 89,0% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 606 1 161 79,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1684 3
język polski poziom podstawowy (M) 209 67,4% 🏆 Me: 68% · σ: 14,3% · Mo: 70% 625 1 162 65,8% Me: 67% · σ: 14,1% · Mo: 57% 769 2
język polski poziom rozszerzony (M) 87 69,6% 🏆 Me: 77% · σ: 24,9% · Mo: 94% 136 1 47 63,4% Me: 63% · σ: 18,9% · Mo: 60% 253 2
język polski ustny (M) 208 65% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2267 4 162 68,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1856 3
matematyka poziom podstawowy (M) 209 75,3% 🏆 Me: 78% · σ: 18,8% · Mo: 88% 445 1 162 74,7% Me: 78% · σ: 17,8% · Mo: 92% 474 2
matematyka poziom rozszerzony (M) 99 44,5% 🏆 Me: 44% · σ: 23,7% · Mo: 16% 488 1 64 38,1% Me: 35% · σ: 23,6% · Mo: 26% 689 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAZIMIERZA JAGIELLOŃCZYKA W SIERADZU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,5%).

Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W SIERADZU wypada lepiej w 10, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAZIMIERZA JAGIELLOŃCZYKA W SIERADZU w 3.

Największe różnice

Przedmiot II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W SIERADZU I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAZIMIERZA JAGIELLOŃCZYKA W SIERADZU Różnica
język angielski 59,3% 85,4% 26,1 pkt proc.
fizyka 55,2% 43,6% 11,6 pkt proc.
język angielski 89,0% 79,4% 9,6 pkt proc.
geografia 57,3% 50,2% 7,1 pkt proc.
matematyka 44,5% 38,1% 6,5 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 0,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom dwujęzyczny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 26,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 68 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.