Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM NR 2 IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W STARACHOWICACH czy NIEPUBLICZNE TECHNIKUM IM. WOJSKA POLSKIEGO W STARACHOWICACH ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W KIELCACH? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 40631)

TECHNIKUM NR 2 IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W STARACHOWICACH

📍 Starachowice | Zdawalność: 75,2%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 43 17,0% Me: 15% · σ: 9,8% · Mo: 10% 2839 6 5 23,8% 🏆 Me: 22% · σ: 6,6% · Mo: 17% 2368 4
język angielski poziom podstawowy (M) 133 68,6% 🏆 Me: 80% · σ: 26,1% · Mo: 95% 2651 6 36 60,9% Me: 61% · σ: 18,6% · Mo: 50% 3426 8
język angielski poziom rozszerzony (M) 86 58,2% 🏆 Me: 58% · σ: 25,2% · Mo: 90% 2547 5 25 38,5% Me: 37% · σ: 20,4% · Mo: 28% 3949 8
język angielski ustny (M) 132 72,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2530 7 36 61,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3771 8
język polski poziom podstawowy (M) 134 48,6% 🏆 Me: 47,5% · σ: 17,2% · Mo: 45% 2898 5 36 31,3% Me: 37% · σ: 17,8% · Mo: 37% 4285 8
język polski poziom rozszerzony (M) 24 38,7% 🏆 Me: 38,5% · σ: 22,8% · Mo: 43% 1185 3 5 1,8% Me: 3% · σ: 1,5% · Mo: 3% 2292 7
język polski ustny (M) 133 74,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1161 6 36 47,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4111 8
matematyka poziom podstawowy (M) 134 44,2% 🏆 Me: 38% · σ: 22,5% · Mo: 36% 2746 6 36 41,9% Me: 45% · σ: 14,5% · Mo: 46% 2988 8
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M19-21) 13 23,7% 🏆 Me: 18% · σ: 24,4% · Mo: 7% 86 1 6 11,2% Me: 12% · σ: 4,6% · Mo: 12% 236 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 2 IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W STARACHOWICACH ma wyższą zdawalność ogólną (75,2% vs 72,2%).

Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 2 IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W STARACHOWICACH wypada lepiej w 8, a NIEPUBLICZNE TECHNIKUM IM. WOJSKA POLSKIEGO W STARACHOWICACH ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W KIELCACH w 1.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 2 IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W STARACHOWICACH NIEPUBLICZNE TECHNIKUM IM. WOJSKA POLSKIEGO W STARACHOWICACH ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W KIELCACH Różnica
język polski 38,7% 1,8% 36,9 pkt proc.
język polski 74,5% 47,2% 27,3 pkt proc.
język angielski 58,2% 38,5% 19,7 pkt proc.
język polski 48,6% 31,3% 17,3 pkt proc.
wiedza o społeczeństwie 23,7% 11,2% 12,5 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: historia poziom rozszerzony (M), informatyka poziom rozszerzony (M), matematyka poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 3,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 36,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 24 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.