Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAZIMIERZA JAGIELLOŃCZYKA W SIERADZU vs TECHNIKUM NR 1 IM. TADEUSZA TAŃSKIEGO W SIERADZU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 40627)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAZIMIERZA JAGIELLOŃCZYKA W SIERADZU

📍 Sieradz | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 87451)

TECHNIKUM NR 1 IM. TADEUSZA TAŃSKIEGO W SIERADZU

📍 Sieradz | Zdawalność: 90,4%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 57 42,7% 🏆 Me: 35% · σ: 24,4% · Mo: 15% 732 2 15 16,4% Me: 15% · σ: 6,6% · Mo: 10% 2097 3
fizyka poziom rozszerzony (M) 18 43,6% 🏆 Me: 45,5% · σ: 19,1% · Mo: 43% 371 2 10 5,7% Me: 5% · σ: 3,8% · Mo: 3% 884 3
geografia poziom rozszerzony (M) 60 50,2% 🏆 Me: 53,5% · σ: 19,7% · Mo: 57% 605 3 40 33,9% Me: 30% · σ: 17,4% · Mo: 17% 1427 4
język angielski poziom podstawowy (M) 161 85,3% 🏆 Me: 93% · σ: 16,4% · Mo: 98% 924 3 134 68,5% Me: 73% · σ: 23,0% · Mo: 83% 2656 5
język angielski poziom rozszerzony (M) 136 72,1% 🏆 Me: 82% · σ: 23,3% · Mo: 95% 1130 3 91 55,7% Me: 53% · σ: 25,5% · Mo: 53% 2815 4
język angielski ustny (M) 161 79,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1684 3 134 71,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2668 4
język polski poziom podstawowy (M) 162 65,8% 🏆 Me: 67% · σ: 14,1% · Mo: 57% 769 2 135 52,1% Me: 52% · σ: 13,9% · Mo: 50% 2432 6
język polski poziom rozszerzony (M) 47 63,4% 🏆 Me: 63% · σ: 18,9% · Mo: 60% 253 2 7 41,1% Me: 49% · σ: 19,7% · Mo: 49% 1074 3
język polski ustny (M) 162 68,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1856 3 135 49,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3960 6
matematyka poziom podstawowy (M) 162 74,7% 🏆 Me: 78% · σ: 17,8% · Mo: 92% 474 2 135 56,7% Me: 56% · σ: 21,2% · Mo: 48% 1542 3
matematyka poziom rozszerzony (M) 64 38,1% 🏆 Me: 35% · σ: 23,6% · Mo: 26% 689 2 94 7,1% Me: 2% · σ: 9,9% · Mo: 0% 2141 4

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAZIMIERZA JAGIELLOŃCZYKA W SIERADZU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 90,4%).

Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAZIMIERZA JAGIELLOŃCZYKA W SIERADZU wypada lepiej w 11, a TECHNIKUM NR 1 IM. TADEUSZA TAŃSKIEGO W SIERADZU w 0.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAZIMIERZA JAGIELLOŃCZYKA W SIERADZU TECHNIKUM NR 1 IM. TADEUSZA TAŃSKIEGO W SIERADZU Różnica
fizyka 43,6% 5,7% 37,9 pkt proc.
matematyka 38,1% 7,1% 30,9 pkt proc.
biologia 42,7% 16,4% 26,3 pkt proc.
język polski 63,4% 41,1% 22,2 pkt proc.
język polski 68,6% 49,7% 18,9 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: chemia poziom rozszerzony (M), informatyka poziom rozszerzony (M), język angielski poziom dwujęzyczny (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 9,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 37,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 18 osób w szkole A i 10 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.