Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAZIMIERZA JAGIELLOŃCZYKA W SIERADZU i II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W SIERADZU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Sieradz | Zdawalność: 100%
📍 Sieradz | Zdawalność: 99,5%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 57 | 42,7% Me: 35% · σ: 24,4% · Mo: 15% | 732 | 2 | 67 | 46,3% Me: 45% · σ: 21,0% · Mo: 25% | 614 | 1 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 47 | 39,8% Me: 38% · σ: 25,3% · Mo: 50% | 522 | 1 | 28 | 38,3% Me: 34% · σ: 19,7% · Mo: 33% | 563 | 2 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 18 | 43,6% Me: 45,5% · σ: 19,1% · Mo: 43% | 371 | 2 | 31 | 55,2% Me: 47% · σ: 22,7% · Mo: 45% | 200 | 1 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 60 | 50,2% Me: 53,5% · σ: 19,7% · Mo: 57% | 605 | 3 | 69 | 57,3% Me: 60% · σ: 19,3% · Mo: 37% | 364 | 2 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 5 | 85,4% Me: 85% · σ: 3,3% · Mo: 85% | 47 | 1 | 68 | 59,3% Me: 60% · σ: 18,4% · Mo: 53% | 432 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 161 | 85,3% Me: 93% · σ: 16,4% · Mo: 98% | 924 | 3 | 208 | 87,9% Me: 92% · σ: 12,8% · Mo: 97% | 710 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 136 | 72,1% Me: 82% · σ: 23,3% · Mo: 95% | 1130 | 3 | 114 | 75,2% Me: 80% · σ: 18,2% · Mo: 80% | 861 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 161 | 79,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1684 | 3 | 207 | 89,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 606 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 162 | 65,8% Me: 67% · σ: 14,1% · Mo: 57% | 769 | 2 | 209 | 67,4% Me: 68% · σ: 14,3% · Mo: 70% | 625 | 1 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 47 | 63,4% Me: 63% · σ: 18,9% · Mo: 60% | 253 | 2 | 87 | 69,6% Me: 77% · σ: 24,9% · Mo: 94% | 136 | 1 |
| język polski ustny (M) | 162 | 68,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1856 | 3 | 208 | 65% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2267 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 162 | 74,7% Me: 78% · σ: 17,8% · Mo: 92% | 474 | 2 | 209 | 75,3% Me: 78% · σ: 18,8% · Mo: 88% | 445 | 1 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 64 | 38,1% Me: 35% · σ: 23,6% · Mo: 26% | 689 | 2 | 99 | 44,5% Me: 44% · σ: 23,7% · Mo: 16% | 488 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAZIMIERZA JAGIELLOŃCZYKA W SIERADZU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,5%).
Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAZIMIERZA JAGIELLOŃCZYKA W SIERADZU wypada lepiej w 3, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W SIERADZU w 10.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAZIMIERZA JAGIELLOŃCZYKA W SIERADZU | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W SIERADZU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 85,4% | 59,3% | 26,1 pkt proc. |
| fizyka | 43,6% | 55,2% | 11,6 pkt proc. |
| język angielski | 79,4% | 89,0% | 9,6 pkt proc. |
| geografia | 50,2% | 57,3% | 7,1 pkt proc. |
| matematyka | 38,1% | 44,5% | 6,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 0,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom dwujęzyczny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 26,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 5 osób w szkole A i 68 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.