Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HUGONA KOŁŁĄTAJA W KROTOSZYNIE vs TECHNIKUM NR 3 IM. JANA PAWŁA II W KROTOSZYNIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 40056)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HUGONA KOŁŁĄTAJA W KROTOSZYNIE

📍 Krotoszyn | Zdawalność: 97,9%

SZKOŁA B (RSPO: 80802)

TECHNIKUM NR 3 IM. JANA PAWŁA II W KROTOSZYNIE

📍 Krotoszyn | Zdawalność: 93,8%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 75 42,0% 🏆 Me: 38% · σ: 18,0% · Mo: 53% 939 2 5 17,2% Me: 15% · σ: 5,2% · Mo: 15% 2821 4
język angielski poziom podstawowy (M) 192 83,2% 🏆 Me: 92% · σ: 19,2% · Mo: 98% 1116 1 15 58,3% Me: 58% · σ: 24,7% · Mo: 58% 3654 5
język angielski ustny (M) 192 79,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1716 1 15 63,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3652 6
język polski poziom podstawowy (M) 192 69,8% 🏆 Me: 72% · σ: 12,7% · Mo: 72% 444 1 16 64,4% Me: 67,5% · σ: 8,0% · Mo: 68% 907 3
język polski ustny (M) 192 84,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 357 2 16 66,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2140 6
matematyka poziom podstawowy (M) 192 72,0% 🏆 Me: 72% · σ: 19,7% · Mo: 96% 604 1 16 47,5% Me: 48% · σ: 14,3% · Mo: 42% 2380 4

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HUGONA KOŁŁĄTAJA W KROTOSZYNIE ma wyższą zdawalność ogólną (97,9% vs 93,8%).

Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HUGONA KOŁŁĄTAJA W KROTOSZYNIE wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM NR 3 IM. JANA PAWŁA II W KROTOSZYNIE w 0.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HUGONA KOŁŁĄTAJA W KROTOSZYNIE TECHNIKUM NR 3 IM. JANA PAWŁA II W KROTOSZYNIE Różnica
język angielski 83,2% 58,3% 24,9 pkt proc.
geografia 42,0% 17,2% 24,8 pkt proc.
matematyka 72,0% 47,5% 24,5 pkt proc.
język polski 84,3% 66,2% 18,1 pkt proc.
język angielski 79,1% 63,3% 15,8 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 4,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 24,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 192 osób w szkole A i 15 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.