Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HUGONA KOŁŁĄTAJA W KROTOSZYNIE i I NIEPUBLICZNE TECHNIKUM IM. DR. WŁADYSŁAWA BOLEWSKIEGO W KROTOSZYNIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Krotoszyn | Zdawalność: 97,9%
📍 Krotoszyn | Zdawalność: 93,2%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 75 | 42,0% Me: 38% · σ: 18,0% · Mo: 53% | 939 | 2 | 6 | 16,8% Me: 17,5% · σ: 3,1% · Mo: 13% | 2843 | 5 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 192 | 83,2% Me: 92% · σ: 19,2% · Mo: 98% | 1116 | 1 | 58 | 71,3% Me: 72,5% · σ: 19,1% · Mo: 70% | 2351 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 158 | 74,8% Me: 78% · σ: 18,2% · Mo: 92% | 898 | 1 | 28 | 62,2% Me: 62% · σ: 19,5% · Mo: 33% | 2114 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 192 | 79,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1716 | 1 | 58 | 71,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2743 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 192 | 69,8% Me: 72% · σ: 12,7% · Mo: 72% | 444 | 1 | 59 | 55,6% Me: 53% · σ: 13,4% · Mo: 50% | 1971 | 5 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 61 | 58,2% Me: 57% · σ: 21,1% · Mo: 63% | 391 | 1 | 5 | 24,2% Me: 23% · σ: 14,7% · Mo: -% | 1751 | 4 |
| język polski ustny (M) | 192 | 84,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 357 | 2 | 59 | 69,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1735 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 192 | 72,0% Me: 72% · σ: 19,7% · Mo: 96% | 604 | 1 | 59 | 54,2% Me: 52% · σ: 13,5% · Mo: 52% | 1740 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 60 | 50,5% Me: 52% · σ: 24,3% · Mo: 68% | 317 | 1 | 5 | 5,2% Me: 4% · σ: 4,3% · Mo: -% | 2241 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HUGONA KOŁŁĄTAJA W KROTOSZYNIE ma wyższą zdawalność ogólną (97,9% vs 93,2%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HUGONA KOŁŁĄTAJA W KROTOSZYNIE wypada lepiej w 9, a I NIEPUBLICZNE TECHNIKUM IM. DR. WŁADYSŁAWA BOLEWSKIEGO W KROTOSZYNIE w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HUGONA KOŁŁĄTAJA W KROTOSZYNIE | I NIEPUBLICZNE TECHNIKUM IM. DR. WŁADYSŁAWA BOLEWSKIEGO W KROTOSZYNIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 50,5% | 5,2% | 45,3 pkt proc. |
| język polski | 58,2% | 24,2% | 34,0 pkt proc. |
| geografia | 42,0% | 16,8% | 25,2 pkt proc. |
| matematyka | 72,0% | 54,2% | 17,8 pkt proc. |
| język polski | 84,3% | 69,6% | 14,7 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 4,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 45,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 60 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.