Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: LXIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA IGNACEGO WITKIEWICZA "WITKACEGO" vs XXXIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DWUJĘZYCZNE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Warszawa | Zdawalność: 100%
📍 Warszawa | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 33 | 70% Me: 72% · σ: 14,3% · Mo: 65% | 54 | 13 | 49 | 72,7% Me: 77% · σ: 14,1% · Mo: 77% | 35 | 7 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 29 | 66,1% Me: 73% · σ: 17,5% · Mo: 75% | 63 | 12 | 48 | 64,7% Me: 70% · σ: 18,3% · Mo: 53% | 70 | 13 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 34 | 72,6% Me: 77% · σ: 16,1% · Mo: 80% | 34 | 11 | 49 | 75,4% Me: 78% · σ: 14,7% · Mo: 80% | 19 | 5 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 32 | 78,5% Me: 82% · σ: 13,4% · Mo: 82% | 32 | 14 | 42 | 84,0% Me: 87% · σ: 10,1% · Mo: 87% | 9 | 5 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 25 | 86,5% Me: 88% · σ: 6,8% · Mo: 82% | 29 | 12 | 153 | 86,4% Me: 87% · σ: 6,9% · Mo: 90% | 30 | 13 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 137 | 97,1% Me: 98% · σ: 3,3% · Mo: 100% | 21 | 11 | 146 | 98,7% Me: 100% · σ: 1,7% · Mo: 100% | 1 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 137 | 96,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 86 | 15 | 146 | 96,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 103 | 19 |
| język hiszpański poziom rozszerzony (M) | 9 | 86,9% Me: 88% · σ: 8,5% · Mo: 88% | 3 | 2 | 10 | 82% Me: 84,5% · σ: 15,0% · Mo: -% | 5 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 149 | 83,1% Me: 85% · σ: 9,4% · Mo: 88% | 7 | 6 | 153 | 84,4% Me: 85% · σ: 8,3% · Mo: 83% | 4 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 39 | 84,8% Me: 91% · σ: 16,1% · Mo: 100% | 11 | 4 | 27 | 78,3% Me: 80% · σ: 18,1% · Mo: 80% | 34 | 9 |
| język polski ustny (M) | 149 | 73,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1235 | 77 | 153 | 78,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 761 | 47 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 149 | 89,9% Me: 94% · σ: 12,1% · Mo: 98% | 52 | 24 | 153 | 93,0% Me: 96% · σ: 8,4% · Mo: 98% | 24 | 13 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 89 | 76,8% Me: 80% · σ: 18,3% · Mo: 76% | 8 | 2 | 109 | 70,8% Me: 76% · σ: 23,2% · Mo: 76% | 34 | 13 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, LXIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA IGNACEGO WITKIEWICZA "WITKACEGO" wypada lepiej w 6, a XXXIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DWUJĘZYCZNE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA w 7.
| Przedmiot | LXIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA IGNACEGO WITKIEWICZA "WITKACEGO" | XXXIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DWUJĘZYCZNE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 84,8% | 78,3% | 6,5 pkt proc. |
| matematyka | 76,8% | 70,8% | 6,0 pkt proc. |
| geografia | 78,5% | 84,0% | 5,5 pkt proc. |
| język hiszpański | 86,9% | 82% | 4,9 pkt proc. |
| język polski | 73,9% | 78,7% | 4,8 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 6,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 39 osób w szkole A i 27 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.