Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: LXIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA IGNACEGO WITKIEWICZA "WITKACEGO" vs CXXII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. IGNACEGO DOMEYKI. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 39649)

LXIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA IGNACEGO WITKIEWICZA "WITKACEGO"

📍 Warszawa | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 34506)

CXXII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. IGNACEGO DOMEYKI

📍 Warszawa | Zdawalność: 99,5%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 33 70% 🏆 Me: 72% · σ: 14,3% · Mo: 65% 54 13 31 62,1% Me: 67% · σ: 18,2% · Mo: 40% 163 28
chemia poziom rozszerzony (M) 29 66,1% 🏆 Me: 73% · σ: 17,5% · Mo: 75% 63 12 25 50,6% Me: 52% · σ: 19,2% · Mo: 52% 254 37
fizyka poziom rozszerzony (M) 34 72,6% Me: 77% · σ: 16,1% · Mo: 80% 34 11 76 75,7% 🏆 Me: 77% · σ: 14,2% · Mo: 83% 17 3
geografia poziom rozszerzony (M) 32 78,5% 🏆 Me: 82% · σ: 13,4% · Mo: 82% 32 14 89 72,8% Me: 75% · σ: 13,5% · Mo: 73% 78 29
język angielski poziom dwujęzyczny (M) 25 86,5% 🏆 Me: 88% · σ: 6,8% · Mo: 82% 29 12 5 82,8% Me: 83% · σ: 6,4% · Mo: -% 94 27
język angielski poziom podstawowy (M) 137 97,1% 🏆 Me: 98% · σ: 3,3% · Mo: 100% 21 11 188 97,1% Me: 98% · σ: 3,6% · Mo: 98% 29 15
język angielski poziom rozszerzony (M) 123 93,4% 🏆 Me: 97% · σ: 7,7% · Mo: 98% 14 10 202 92,3% Me: 95% · σ: 8,0% · Mo: 97% 31 16
język angielski ustny (M) 137 96,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 86 15 188 94,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 166 35
język polski poziom podstawowy (M) 149 83,1% 🏆 Me: 85% · σ: 9,4% · Mo: 88% 7 6 211 68,2% Me: 68% · σ: 11,9% · Mo: 77% 565 82
język polski poziom rozszerzony (M) 39 84,8% 🏆 Me: 91% · σ: 16,1% · Mo: 100% 11 4 10 64,8% Me: 64,5% · σ: 17,0% · Mo: 54% 221 52
język polski ustny (M) 149 73,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1235 77 211 77,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 864 56
matematyka poziom podstawowy (M) 149 89,9% Me: 94% · σ: 12,1% · Mo: 98% 52 24 211 93,4% 🏆 Me: 96% · σ: 9,5% · Mo: 100% 18 9
matematyka poziom rozszerzony (M) 89 76,8% 🏆 Me: 80% · σ: 18,3% · Mo: 76% 8 2 184 75,5% Me: 77% · σ: 17,2% · Mo: 100% 11 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

LXIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA IGNACEGO WITKIEWICZA "WITKACEGO" ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,5%).

Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, LXIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA IGNACEGO WITKIEWICZA "WITKACEGO" wypada lepiej w 10, a CXXII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. IGNACEGO DOMEYKI w 3.

Największe różnice

Przedmiot LXIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA IGNACEGO WITKIEWICZA "WITKACEGO" CXXII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. IGNACEGO DOMEYKI Różnica
język polski 84,8% 64,8% 20,0 pkt proc.
chemia 66,1% 50,6% 15,5 pkt proc.
język polski 83,1% 68,2% 14,9 pkt proc.
biologia 70% 62,1% 7,9 pkt proc.
geografia 78,5% 72,8% 5,7 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 0,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 20,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 39 osób w szkole A i 10 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.