Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM NR 5 W LEGNICY i TECHNIKUM AKADEMICKIE W LEGNICY — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 3914)

TECHNIKUM NR 5 W LEGNICY

📍 Legnica | Zdawalność: 92,5%

SZKOŁA B (RSPO: 269445)

TECHNIKUM AKADEMICKIE W LEGNICY

📍 Legnica | Zdawalność: 90,7%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 107 81,3% Me: 88% · σ: 18,5% · Mo: 92% 1308 6 43 82,1% 🏆 Me: 87% · σ: 13,3% · Mo: 90% 1231 5
język angielski poziom rozszerzony (M) 91 70,3% 🏆 Me: 80% · σ: 23,2% · Mo: 92% 1316 4 43 66,6% Me: 73% · σ: 20,0% · Mo: 78% 1680 7
język angielski ustny (M) 106 83,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1182 5 43 88,0% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 704 3
język polski poziom podstawowy (M) 108 48,6% 🏆 Me: 48% · σ: 15,6% · Mo: 47% 2900 9 43 43,4% Me: 42% · σ: 16,9% · Mo: 53% 3542 11
język polski ustny (M) 107 72,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1343 5 43 59,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2951 15
matematyka poziom podstawowy (M) 108 66,7% 🏆 Me: 68% · σ: 22,0% · Mo: 90% 899 5 43 55,9% Me: 54% · σ: 20,2% · Mo: 28% 1601 8
matematyka poziom rozszerzony (M) 73 15,7% 🏆 Me: 12% · σ: 17,1% · Mo: 0% 1626 5 13 4,9% Me: 2% · σ: 6,6% · Mo: 2% 2259 8

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 5 W LEGNICY ma wyższą zdawalność ogólną (92,5% vs 90,7%).

Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 5 W LEGNICY wypada lepiej w 5, a TECHNIKUM AKADEMICKIE W LEGNICY w 2.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 5 W LEGNICY TECHNIKUM AKADEMICKIE W LEGNICY Różnica
język polski 72,8% 59,8% 13,0 pkt proc.
matematyka 66,7% 55,9% 10,8 pkt proc.
matematyka 15,7% 4,9% 10,8 pkt proc.
język polski 48,6% 43,4% 5,2 pkt proc.
język angielski 83,6% 88,0% 4,4 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 13,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 107 osób w szkole A i 43 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.