Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM NR 5 W LEGNICY i TECHNIKUM SAMOCHODOWE W LEGNICY — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 3914)

TECHNIKUM NR 5 W LEGNICY

📍 Legnica | Zdawalność: 92,5%

SZKOŁA B (RSPO: 13680)

TECHNIKUM SAMOCHODOWE W LEGNICY

📍 Legnica | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 107 81,3% 🏆 Me: 88% · σ: 18,5% · Mo: 92% 1308 6 22 73,6% Me: 79% · σ: 20,0% · Mo: 53% 2111 11
język angielski poziom rozszerzony (M) 91 70,3% 🏆 Me: 80% · σ: 23,2% · Mo: 92% 1316 4 21 53,1% Me: 55% · σ: 21,4% · Mo: 65% 3079 11
język angielski ustny (M) 106 83,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1182 5 22 72,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2586 9
język polski poziom podstawowy (M) 108 48,6% Me: 48% · σ: 15,6% · Mo: 47% 2900 9 23 49,8% 🏆 Me: 47% · σ: 11,7% · Mo: 40% 2734 8
język polski ustny (M) 107 72,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1343 5 23 68,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1882 6
matematyka poziom podstawowy (M) 108 66,7% 🏆 Me: 68% · σ: 22,0% · Mo: 90% 899 5 23 56,3% Me: 58% · σ: 19,8% · Mo: 58% 1574 7
matematyka poziom rozszerzony (M) 73 15,7% 🏆 Me: 12% · σ: 17,1% · Mo: 0% 1626 5 7 10,3% Me: 4% · σ: 14,9% · Mo: 4% 1968 6

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM SAMOCHODOWE W LEGNICY ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 92,5%).

Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 5 W LEGNICY wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM SAMOCHODOWE W LEGNICY w 1.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 5 W LEGNICY TECHNIKUM SAMOCHODOWE W LEGNICY Różnica
język angielski 70,3% 53,1% 17,1 pkt proc.
język angielski 83,6% 72,4% 11,2 pkt proc.
matematyka 66,7% 56,3% 10,4 pkt proc.
język angielski 81,3% 73,6% 7,7 pkt proc.
matematyka 15,7% 10,3% 5,4 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 7,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 17,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 91 osób w szkole A i 21 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.