Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — XXXIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DWUJĘZYCZNE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA czy TECHNIKUM MECHATRONICZNE NR 1 IM. PIOTRA DRZEWIECKIEGO? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Warszawa | Zdawalność: 100%
📍 Warszawa | Zdawalność: 99,3%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 49 | 75,4% Me: 78% · σ: 14,7% · Mo: 80% | 19 | 5 | 91 | 58,2% Me: 60% · σ: 22,5% · Mo: 60% | 159 | 34 |
| fizyka zestaw zadań w języku angielskim (M) | 7 | 81,1% Me: 76% · σ: 15,2% · Mo: 76% | 5 | 3 | 6 | 86% Me: 98% · σ: 18,6% · Mo: 100% | 2 | 1 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 6 | 64% Me: 61% · σ: 22,6% · Mo: 50% | 37 | 6 | 31 | 62,3% Me: 60% · σ: 19,6% · Mo: 50% | 47 | 8 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 153 | 86,4% Me: 87% · σ: 6,9% · Mo: 90% | 30 | 13 | 29 | 82,3% Me: 83% · σ: 9,7% · Mo: 78% | 105 | 30 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 146 | 98,7% Me: 100% · σ: 1,7% · Mo: 100% | 1 | 1 | 141 | 95,7% Me: 98% · σ: 8,8% · Mo: 98% | 93 | 32 |
| język angielski ustny (M) | 146 | 96,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 103 | 19 | 141 | 95,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 152 | 32 |
| język angielski ustny poziom dwujęzyczny (M) | 9 | 95% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 33 | 2 | 5 | 94,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 35 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 153 | 84,4% Me: 85% · σ: 8,3% · Mo: 83% | 4 | 4 | 142 | 70,0% Me: 70% · σ: 11,4% · Mo: 70% | 432 | 73 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 27 | 78,3% Me: 80% · σ: 18,1% · Mo: 80% | 34 | 9 | 7 | 61,7% Me: 66% · σ: 16,6% · Mo: 66% | 293 | 62 |
| język polski ustny (M) | 153 | 78,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 761 | 47 | 142 | 78,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 777 | 50 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 153 | 93,0% Me: 96% · σ: 8,4% · Mo: 98% | 24 | 13 | 142 | 93,1% Me: 96% · σ: 7,4% · Mo: 100% | 21 | 10 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 109 | 70,8% Me: 76% · σ: 23,2% · Mo: 76% | 34 | 13 | 130 | 66,9% Me: 70% · σ: 20,6% · Mo: 60% | 65 | 24 |
| matematyka zestaw zadań w języku angielskim (M) | 44 | 67,8% Me: 68% · σ: 13,9% · Mo: 72% | 4 | 2 | 5 | 84% Me: 92% · σ: 15,0% · Mo: -% | 1 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
XXXIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DWUJĘZYCZNE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,3%).
Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, XXXIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DWUJĘZYCZNE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA wypada lepiej w 10, a TECHNIKUM MECHATRONICZNE NR 1 IM. PIOTRA DRZEWIECKIEGO w 3.
| Przedmiot | XXXIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DWUJĘZYCZNE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA | TECHNIKUM MECHATRONICZNE NR 1 IM. PIOTRA DRZEWIECKIEGO | Różnica |
|---|---|---|---|
| fizyka | 75,4% | 58,2% | 17,2 pkt proc. |
| język polski | 78,3% | 61,7% | 16,5 pkt proc. |
| matematyka zestaw zadań w języku angielskim (M) | 67,8% | 84% | 16,2 pkt proc. |
| język polski | 84,4% | 70,0% | 14,5 pkt proc. |
| fizyka zestaw zadań w języku angielskim (M) | 81,1% | 86% | 4,9 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 0,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 17,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 49 osób w szkole A i 91 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.