Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: XXXIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DWUJĘZYCZNE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA vs XXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA CZACKIEGO. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Warszawa | Zdawalność: 100%
📍 Warszawa | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 49 | 72,7% Me: 77% · σ: 14,1% · Mo: 77% | 35 | 7 | 33 | 76,9% Me: 77,5% · σ: 9,9% · Mo: 77% | 14 | 2 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 48 | 64,7% Me: 70% · σ: 18,3% · Mo: 53% | 70 | 13 | 28 | 74,6% Me: 77,5% · σ: 18,6% · Mo: 92% | 16 | 4 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 49 | 75,4% Me: 78% · σ: 14,7% · Mo: 80% | 19 | 5 | 32 | 72,5% Me: 75% · σ: 19,7% · Mo: 40% | 35 | 12 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 42 | 84,0% Me: 87% · σ: 10,1% · Mo: 87% | 9 | 5 | 18 | 83,3% Me: 86,5% · σ: 16,3% · Mo: 82% | 11 | 7 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 6 | 64% Me: 61% · σ: 22,6% · Mo: 50% | 37 | 6 | 13 | 68,9% Me: 72% · σ: 14,9% · Mo: -% | 22 | 4 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 153 | 86,4% Me: 87% · σ: 6,9% · Mo: 90% | 30 | 13 | 22 | 89,3% Me: 90% · σ: 4,3% · Mo: 88% | 8 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 146 | 98,7% Me: 100% · σ: 1,7% · Mo: 100% | 1 | 1 | 119 | 97,6% Me: 98% · σ: 3,0% · Mo: 100% | 9 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 146 | 96,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 103 | 19 | 119 | 98,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 35 | 3 |
| język niemiecki poziom rozszerzony (M) | 10 | 95% Me: 96% · σ: 3,8% · Mo: 98% | 1 | 1 | 8 | 85% Me: 92,5% · σ: 14,6% · Mo: 97% | 18 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 153 | 84,4% Me: 85% · σ: 8,3% · Mo: 83% | 4 | 4 | 135 | 80,7% Me: 80% · σ: 11,8% · Mo: 88% | 17 | 12 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 27 | 78,3% Me: 80% · σ: 18,1% · Mo: 80% | 34 | 9 | 40 | 82,2% Me: 90% · σ: 20,9% · Mo: 100% | 16 | 5 |
| język polski ustny (M) | 153 | 78,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 761 | 47 | 135 | 88,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 124 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 153 | 93,0% Me: 96% · σ: 8,4% · Mo: 98% | 24 | 13 | 135 | 92,0% Me: 96% · σ: 11,1% · Mo: 100% | 27 | 14 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 109 | 70,8% Me: 76% · σ: 23,2% · Mo: 76% | 34 | 13 | 95 | 73,0% Me: 78% · σ: 15,4% · Mo: 78% | 24 | 10 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, XXXIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DWUJĘZYCZNE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA wypada lepiej w 6, a XXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA CZACKIEGO w 8.
| Przedmiot | XXXIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DWUJĘZYCZNE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA | XXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA CZACKIEGO | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 78,7% | 88,9% | 10,1 pkt proc. |
| język niemiecki | 95% | 85% | 10 pkt proc. |
| chemia | 64,7% | 74,6% | 9,9 pkt proc. |
| informatyka | 64% | 68,9% | 4,9 pkt proc. |
| biologia | 72,7% | 76,9% | 4,3 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 10,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 153 osób w szkole A i 135 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.