Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. UNII EUROPEJSKIEJ W OSTROŁĘCE i I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.GEN. JÓZEFA BEMA — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Ostrołęka | Zdawalność: 97,3%
📍 Ostrołęka | Zdawalność: 99,5%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 133 | 38,6% Me: 33% · σ: 19,6% · Mo: 23% | 883 | 6 | 96 | 51,8% Me: 50% · σ: 22,5% · Mo: 42% | 418 | 2 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 30 | 36,8% Me: 28% · σ: 24,6% · Mo: 12% | 609 | 3 | 46 | 57,8% Me: 61% · σ: 25,5% · Mo: 62% | 148 | 1 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 22 | 56,9% Me: 63% · σ: 22,6% · Mo: 63% | 173 | 1 | 32 | 46,5% Me: 51% · σ: 25,9% · Mo: 10% | 326 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 103 | 40,1% Me: 37% · σ: 19,4% · Mo: 23% | 1033 | 6 | 44 | 50,3% Me: 47% · σ: 22,5% · Mo: 40% | 597 | 3 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 11 | 49,8% Me: 47% · σ: 21,3% · Mo: 47% | 535 | 3 | 24 | 57,4% Me: 52,5% · σ: 21,2% · Mo: 43% | 337 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 293 | 79,4% Me: 83% · σ: 18,0% · Mo: 97% | 1487 | 3 | 218 | 88,0% Me: 93% · σ: 14,0% · Mo: 98% | 703 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 236 | 68,5% Me: 72% · σ: 22,7% · Mo: 95% | 1499 | 4 | 180 | 76,8% Me: 83% · σ: 19,2% · Mo: 93% | 734 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 293 | 85,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1008 | 3 | 218 | 92,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 346 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 295 | 68,7% Me: 70% · σ: 13,4% · Mo: 75% | 523 | 3 | 222 | 72,5% Me: 73% · σ: 13,1% · Mo: 77% | 239 | 1 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 98 | 37,7% Me: 34% · σ: 26,7% · Mo: 0% | 1228 | 5 | 74 | 54,6% Me: 55,5% · σ: 20,0% · Mo: 40% | 506 | 1 |
| język polski ustny (M) | 295 | 78,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 798 | 3 | 222 | 88,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 147 | 1 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 295 | 59,7% Me: 60% · σ: 19,9% · Mo: 62% | 1310 | 6 | 222 | 71,6% Me: 74% · σ: 20,9% · Mo: 100% | 634 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 79 | 29,5% Me: 22% · σ: 25,7% · Mo: 0% | 988 | 4 | 91 | 44,1% Me: 44% · σ: 25,6% · Mo: 82% | 499 | 1 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 12 | 31,8% Me: 31% · σ: 19,5% · Mo: 6% | 725 | 4 | 8 | 73,8% Me: 83% · σ: 20,8% · Mo: 84% | 64 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.GEN. JÓZEFA BEMA ma wyższą zdawalność ogólną (99,5% vs 97,3%).
Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. UNII EUROPEJSKIEJ W OSTROŁĘCE wypada lepiej w 1, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.GEN. JÓZEFA BEMA w 13.
| Przedmiot | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. UNII EUROPEJSKIEJ W OSTROŁĘCE | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.GEN. JÓZEFA BEMA | Różnica |
|---|---|---|---|
| wiedza o społeczeństwie | 31,8% | 73,8% | 41,9 pkt proc. |
| chemia | 36,8% | 57,8% | 21,0 pkt proc. |
| język polski | 37,7% | 54,6% | 16,8 pkt proc. |
| matematyka | 29,5% | 44,1% | 14,5 pkt proc. |
| biologia | 38,6% | 51,8% | 13,2 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 2,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22)”: szkoła B ma wynik wyższy o 41,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 12 osób w szkole A i 8 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.