Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM NR 10 W ZESPOLE SZKÓŁ ELEKTRONICZNO-INFORMATYCZNYCH IM. JANA SZCZEPANIKA czy TECHNIKUM NR 9 W ZESPOLE SZKÓŁ POLITECHNICZNYCH IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 38983)

TECHNIKUM NR 10 W ZESPOLE SZKÓŁ ELEKTRONICZNO-INFORMATYCZNYCH IM. JANA SZCZEPANIKA

📍 Łódź | Zdawalność: 98,0%

SZKOŁA B (RSPO: 38979)

TECHNIKUM NR 9 W ZESPOLE SZKÓŁ POLITECHNICZNYCH IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

📍 Łódź | Zdawalność: 98,2%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
fizyka poziom rozszerzony (M) 24 43% 🏆 Me: 38% · σ: 21,6% · Mo: 18% 379 11 17 13,4% Me: 10% · σ: 8,4% · Mo: 8% 791 20
geografia poziom rozszerzony (M) 6 39,7% Me: 26,5% · σ: 27,8% · Mo: 23% 1064 29 16 47,6% 🏆 Me: 45% · σ: 18,0% · Mo: 45% 688 23
informatyka poziom rozszerzony (M) 20 46,6% 🏆 Me: 42% · σ: 18,8% · Mo: 44% 164 5 19 31,5% Me: 24% · σ: 22,5% · Mo: 12% 370 7
język angielski poziom dwujęzyczny (M) 20 73,1% 🏆 Me: 73% · σ: 10,1% · Mo: 85% 295 15 9 70,7% Me: 68% · σ: 6,6% · Mo: 65% 329 21
język angielski poziom podstawowy (M) 98 88,7% 🏆 Me: 93% · σ: 12,0% · Mo: 93% 638 23 110 86,5% Me: 92% · σ: 15,8% · Mo: 95% 838 27
język angielski poziom rozszerzony (M) 71 74,9% 🏆 Me: 80% · σ: 19,2% · Mo: 95% 891 24 92 73,0% Me: 80% · σ: 21,7% · Mo: 92% 1053 27
język angielski ustny (M) 98 88,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 648 16 110 79,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1707 42
język polski poziom podstawowy (M) 98 60,5% Me: 60% · σ: 11,5% · Mo: 57% 1321 34 111 64,7% 🏆 Me: 65% · σ: 12,5% · Mo: 65% 878 25
język polski ustny (M) 98 73,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1295 25 111 82,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 433 6
matematyka poziom podstawowy (M) 98 82,8% 🏆 Me: 88% · σ: 15,8% · Mo: 96% 182 8 111 72,4% Me: 76% · σ: 20,5% · Mo: 88% 586 19
matematyka poziom rozszerzony (M) 59 54,8% 🏆 Me: 56% · σ: 21,6% · Mo: 40% 225 9 66 30% Me: 28% · σ: 21,8% · Mo: 0% 970 23

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 9 W ZESPOLE SZKÓŁ POLITECHNICZNYCH IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ ma wyższą zdawalność ogólną (98,2% vs 98,0%).

Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 10 W ZESPOLE SZKÓŁ ELEKTRONICZNO-INFORMATYCZNYCH IM. JANA SZCZEPANIKA wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM NR 9 W ZESPOLE SZKÓŁ POLITECHNICZNYCH IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ w 3.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 10 W ZESPOLE SZKÓŁ ELEKTRONICZNO-INFORMATYCZNYCH IM. JANA SZCZEPANIKA TECHNIKUM NR 9 W ZESPOLE SZKÓŁ POLITECHNICZNYCH IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ Różnica
fizyka 43% 13,4% 29,6 pkt proc.
matematyka 54,8% 30% 24,8 pkt proc.
informatyka 46,6% 31,5% 15,1 pkt proc.
matematyka 82,8% 72,4% 10,4 pkt proc.
język polski 73,3% 82,9% 9,6 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 0,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 29,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 24 osób w szkole A i 17 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.