Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM LEŚNE W TUCHOLI IM. ADAMA LORETA i TECHNIKUM NR 1 W TUCHOLI — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 38952)

TECHNIKUM LEŚNE W TUCHOLI IM. ADAMA LORETA

📍 Tuchola | Zdawalność: 97,3%

SZKOŁA B (RSPO: 119792)

TECHNIKUM NR 1 W TUCHOLI

📍 Tuchola | Zdawalność: 76,6%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 36 40,8% 🏆 Me: 41% · σ: 18,5% · Mo: 25% 998 1 5 20,4% Me: 23% · σ: 7,1% · Mo: -% 2639 4
język angielski poziom podstawowy (M) 73 77,4% 🏆 Me: 87% · σ: 20,2% · Mo: 93% 1692 1 63 72,6% Me: 80% · σ: 21,6% · Mo: 87% 2216 3
język angielski poziom rozszerzony (M) 51 68,3% 🏆 Me: 75% · σ: 20,6% · Mo: 75% 1509 3 32 62,8% Me: 60% · σ: 22,5% · Mo: 60% 2061 4
język angielski ustny (M) 73 80,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1527 1 63 75,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2198 4
język polski poziom podstawowy (M) 74 66,1% 🏆 Me: 64% · σ: 12,6% · Mo: 58% 741 1 64 52,7% Me: 54% · σ: 17,0% · Mo: 47% 2361 4
język polski ustny (M) 74 79,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 716 1 64 57,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3257 3
matematyka poziom podstawowy (M) 74 55,8% 🏆 Me: 54% · σ: 17,7% · Mo: 40% 1604 2 64 49,4% Me: 50% · σ: 20,5% · Mo: 70% 2197 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM LEŚNE W TUCHOLI IM. ADAMA LORETA ma wyższą zdawalność ogólną (97,3% vs 76,6%).

Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM LEŚNE W TUCHOLI IM. ADAMA LORETA wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM NR 1 W TUCHOLI w 0.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM LEŚNE W TUCHOLI IM. ADAMA LORETA TECHNIKUM NR 1 W TUCHOLI Różnica
język polski 79,2% 57,3% 21,9 pkt proc.
geografia 40,8% 20,4% 20,4 pkt proc.
język polski 66,1% 52,7% 13,4 pkt proc.
matematyka 55,8% 49,4% 6,4 pkt proc.
język angielski 68,3% 62,8% 5,6 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 20,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 21,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 74 osób w szkole A i 64 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.