Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GEN. WŁADYSŁAWA SIKORSKIEGO WE WŁOSZCZOWIE vs TECHNIKUM NR 1 WE WŁOSZCZOWIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Włoszczowa | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 73 | 61,9% Me: 63% · σ: 15,1% · Mo: 78% | 169 | 1 | 10 | 39,3% Me: 41% · σ: 7,6% · Mo: 38% | 855 | 3 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 57 | 60% Me: 67% · σ: 20,8% · Mo: 67% | 118 | 2 | 5 | 48,4% Me: 47% · σ: 6,9% · Mo: -% | 302 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 28 | 69,1% Me: 72% · σ: 17,7% · Mo: 72% | 128 | 1 | 38 | 29,4% Me: 30% · σ: 10,3% · Mo: 25% | 1801 | 3 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 7 | 27,7% Me: 30% · σ: 12,0% · Mo: 33% | 1084 | 3 | 11 | 36% Me: 35% · σ: 9,4% · Mo: 25% | 916 | 2 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 7 | 48% Me: 36% · σ: 21,0% · Mo: -% | 155 | 1 | 5 | 44,4% Me: 42% · σ: 9,1% · Mo: 42% | 193 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 181 | 89,1% Me: 93% · σ: 11,3% · Mo: 98% | 604 | 2 | 81 | 84,9% Me: 88% · σ: 12,0% · Mo: 93% | 960 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 116 | 85,2% Me: 90% · σ: 13,6% · Mo: 95% | 233 | 1 | 63 | 69,0% Me: 70% · σ: 17,9% · Mo: 65% | 1452 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 181 | 90,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 474 | 1 | 81 | 78,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1758 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 183 | 62,9% Me: 62% · σ: 15,1% · Mo: 60% | 1073 | 2 | 81 | 60,3% Me: 62% · σ: 13,6% · Mo: 63% | 1338 | 3 |
| język polski ustny (M) | 183 | 81,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 508 | 1 | 81 | 69,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1806 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 183 | 84,1% Me: 88% · σ: 15,6% · Mo: 100% | 147 | 1 | 81 | 76,4% Me: 80% · σ: 14,0% · Mo: 70% | 400 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 89 | 62,7% Me: 68% · σ: 21,4% · Mo: 70% | 99 | 1 | 24 | 26,5% Me: 19% · σ: 16,5% · Mo: 18% | 1100 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GEN. WŁADYSŁAWA SIKORSKIEGO WE WŁOSZCZOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 98,8%).
Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GEN. WŁADYSŁAWA SIKORSKIEGO WE WŁOSZCZOWIE wypada lepiej w 11, a TECHNIKUM NR 1 WE WŁOSZCZOWIE w 1.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GEN. WŁADYSŁAWA SIKORSKIEGO WE WŁOSZCZOWIE | TECHNIKUM NR 1 WE WŁOSZCZOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| geografia | 69,1% | 29,4% | 39,8 pkt proc. |
| matematyka | 62,7% | 26,5% | 36,2 pkt proc. |
| biologia | 61,9% | 39,3% | 22,6 pkt proc. |
| język angielski | 85,2% | 69,0% | 16,2 pkt proc. |
| język polski | 81,8% | 69,1% | 12,7 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 39,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 28 osób w szkole A i 38 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.