Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM NR 1 W TCZEWIE czy TECHNIKUM NR 3 W TCZEWIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 38774)

TECHNIKUM NR 1 W TCZEWIE

📍 Tczew | Zdawalność: 79,2%

SZKOŁA B (RSPO: 48482)

TECHNIKUM NR 3 W TCZEWIE

📍 Tczew | Zdawalność: 79,4%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 10 26,1% Me: 23,5% · σ: 11,8% · Mo: 22% 2140 6 9 28% 🏆 Me: 25% · σ: 12,4% · Mo: 12% 1932 5
język angielski poziom podstawowy (M) 72 72,8% 🏆 Me: 78% · σ: 25,2% · Mo: 95% 2200 6 67 62,9% Me: 65% · σ: 24,4% · Mo: 90% 3254 7
język angielski poziom rozszerzony (M) 61 63,4% 🏆 Me: 67% · σ: 26,6% · Mo: 75% 2004 5 29 52,0% Me: 58% · σ: 27,0% · Mo: 17% 3189 7
język angielski ustny (M) 72 80,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1525 3 66 55,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4131 7
język polski poziom podstawowy (M) 72 56,1% 🏆 Me: 58% · σ: 15,5% · Mo: 53% 1914 6 70 52,9% Me: 53% · σ: 16,3% · Mo: 52% 2328 7
język polski ustny (M) 72 52,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3765 7 69 42,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4344 9
matematyka poziom podstawowy (M) 72 48,0% 🏆 Me: 48% · σ: 20,2% · Mo: 32% 2327 5 70 39,6% Me: 35% · σ: 18,9% · Mo: 26% 3213 7
matematyka poziom rozszerzony (M) 19 16,3% 🏆 Me: 4% · σ: 22,4% · Mo: 0% 1602 4 5 4,4% Me: 4% · σ: 2,0% · Mo: 4% 2287 6

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 3 W TCZEWIE ma wyższą zdawalność ogólną (79,4% vs 79,2%).

Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 1 W TCZEWIE wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM NR 3 W TCZEWIE w 1.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 1 W TCZEWIE TECHNIKUM NR 3 W TCZEWIE Różnica
język angielski 80,4% 55,7% 24,7 pkt proc.
matematyka 16,3% 4,4% 11,9 pkt proc.
język angielski 63,4% 52,0% 11,4 pkt proc.
język angielski 72,8% 62,9% 9,8 pkt proc.
język polski 52,3% 42,6% 9,7 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 0,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 24,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 72 osób w szkole A i 66 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.