Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W KARTUZACH IM.I BRYGADY PANCERNEJ IM. BOHATERÓW WESTERPLATTE TECHNIKUM NR 2 W KARTUZACH czy ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH IM. FLORIANA CEYNOWY W KARTUZACH TECHNIKUM NR 1 W KARTUZACH? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA B (RSPO: 56605)

ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH IM. FLORIANA CEYNOWY W KARTUZACH TECHNIKUM NR 1 W KARTUZACH

📍 Kartuzy | Zdawalność: 86,1%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 28 33,4% 🏆 Me: 32% · σ: 15,3% · Mo: 32% 1467 2 19 22,6% Me: 22% · σ: 8,1% · Mo: 23% 2473 6
język angielski poziom podstawowy (M) 126 76,2% 🏆 Me: 85% · σ: 22,3% · Mo: 95% 1803 2 71 57,9% Me: 60% · σ: 25,4% · Mo: 27% 3695 5
język angielski poziom rozszerzony (M) 95 66,7% 🏆 Me: 70% · σ: 22,3% · Mo: 72% 1671 2 26 52,1% Me: 52,5% · σ: 26,2% · Mo: 20% 3178 4
język angielski ustny (M) 126 81,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1382 2 71 67,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3229 5
język polski poziom podstawowy (M) 126 55,5% Me: 57% · σ: 15,1% · Mo: 57% 1977 3 72 56,7% 🏆 Me: 58% · σ: 15,4% · Mo: 62% 1840 2
język polski ustny (M) 126 91,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 57 2 72 67,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1993 6
matematyka poziom podstawowy (M) 126 61,2% 🏆 Me: 60% · σ: 19,7% · Mo: 56% 1207 2 72 58,0% Me: 56% · σ: 18,0% · Mo: 56% 1458 3
matematyka poziom rozszerzony (M) 45 14,8% Me: 8% · σ: 15,6% · Mo: 4% 1701 3 11 16,7% 🏆 Me: 10% · σ: 15,3% · Mo: 4% 1575 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W KARTUZACH IM.I BRYGADY PANCERNEJ IM. BOHATERÓW WESTERPLATTE TECHNIKUM NR 2 W KARTUZACH ma wyższą zdawalność ogólną (92,1% vs 86,1%).

Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W KARTUZACH IM.I BRYGADY PANCERNEJ IM. BOHATERÓW WESTERPLATTE TECHNIKUM NR 2 W KARTUZACH wypada lepiej w 6, a ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH IM. FLORIANA CEYNOWY W KARTUZACH TECHNIKUM NR 1 W KARTUZACH w 2.

Największe różnice

Przedmiot ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W KARTUZACH IM.I BRYGADY PANCERNEJ IM. BOHATERÓW WESTERPLATTE TECHNIKUM NR 2 W KARTUZACH ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH IM. FLORIANA CEYNOWY W KARTUZACH TECHNIKUM NR 1 W KARTUZACH Różnica
język polski 91,8% 67,4% 24,4 pkt proc.
język angielski 76,2% 57,9% 18,4 pkt proc.
język angielski 81,8% 67,2% 14,6 pkt proc.
język angielski 66,7% 52,1% 14,5 pkt proc.
geografia 33,4% 22,6% 10,8 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 6,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 24,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 126 osób w szkole A i 72 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.