Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W KARTUZACH IM.I BRYGADY PANCERNEJ IM. BOHATERÓW WESTERPLATTE TECHNIKUM NR 2 W KARTUZACH i ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W KARTUZACH IM.I BRYGADY PANCERNEJ IM. BOHATERÓW WESTERPLATTE III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KARTUZACH — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Kartuzy | Zdawalność: 92,1%
📍 Kartuzy | Zdawalność: 88,2%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 6 | 18,2% Me: 19% · σ: 4,0% · Mo: 18% | 1967 | 4 | 31 | 20,6% Me: 18% · σ: 11,1% · Mo: 15% | 1779 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 28 | 33,4% Me: 32% · σ: 15,3% · Mo: 32% | 1467 | 2 | 21 | 24,8% Me: 23% · σ: 10,8% · Mo: 7% | 2273 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 126 | 76,2% Me: 85% · σ: 22,3% · Mo: 95% | 1803 | 2 | 101 | 66,8% Me: 75% · σ: 25,3% · Mo: 92% | 2865 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 95 | 66,7% Me: 70% · σ: 22,3% · Mo: 72% | 1671 | 2 | 75 | 49,6% Me: 47% · σ: 26,3% · Mo: 37% | 3367 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 126 | 81,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1382 | 2 | 101 | 77,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1900 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 126 | 55,5% Me: 57% · σ: 15,1% · Mo: 57% | 1977 | 3 | 102 | 51,5% Me: 51% · σ: 15,7% · Mo: 52% | 2506 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 9 | 35% Me: 31% · σ: 26,7% · Mo: 31% | 1330 | 2 | 11 | 3,9% Me: 3% · σ: 5,7% · Mo: 0% | 2263 | 4 |
| język polski ustny (M) | 126 | 91,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 57 | 2 | 102 | 89,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 112 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 126 | 61,2% Me: 60% · σ: 19,7% · Mo: 56% | 1207 | 2 | 102 | 51,5% Me: 52% · σ: 20,1% · Mo: 50% | 2010 | 4 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 45 | 14,8% Me: 8% · σ: 15,6% · Mo: 4% | 1701 | 3 | 21 | 12,5% Me: 6% · σ: 16,5% · Mo: 0% | 1833 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W KARTUZACH IM.I BRYGADY PANCERNEJ IM. BOHATERÓW WESTERPLATTE TECHNIKUM NR 2 W KARTUZACH ma wyższą zdawalność ogólną (92,1% vs 88,2%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W KARTUZACH IM.I BRYGADY PANCERNEJ IM. BOHATERÓW WESTERPLATTE TECHNIKUM NR 2 W KARTUZACH wypada lepiej w 9, a ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W KARTUZACH IM.I BRYGADY PANCERNEJ IM. BOHATERÓW WESTERPLATTE III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KARTUZACH w 1.
| Przedmiot | ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W KARTUZACH IM.I BRYGADY PANCERNEJ IM. BOHATERÓW WESTERPLATTE TECHNIKUM NR 2 W KARTUZACH | ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W KARTUZACH IM.I BRYGADY PANCERNEJ IM. BOHATERÓW WESTERPLATTE III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KARTUZACH | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 35% | 3,9% | 31,1 pkt proc. |
| język angielski | 66,7% | 49,6% | 17,1 pkt proc. |
| matematyka | 61,2% | 51,5% | 9,7 pkt proc. |
| język angielski | 76,2% | 66,8% | 9,5 pkt proc. |
| geografia | 33,4% | 24,8% | 8,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 3,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 31,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 9 osób w szkole A i 11 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.