Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W KARTUZACH IM.I BRYGADY PANCERNEJ IM. BOHATERÓW WESTERPLATTE III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KARTUZACH vs II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. DRA ALEKSANDRA MAJKOWSKIEGO. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA B (RSPO: 108996)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. DRA ALEKSANDRA MAJKOWSKIEGO

📍 Kartuzy | Zdawalność: 83,3%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 31 20,6% 🏆 Me: 18% · σ: 11,1% · Mo: 15% 1779 2 7 20,4% Me: 17% · σ: 10,2% · Mo: -% 1796 3
geografia poziom rozszerzony (M) 21 24,8% Me: 23% · σ: 10,8% · Mo: 7% 2273 4 13 30,9% 🏆 Me: 25% · σ: 12,1% · Mo: 23% 1671 3
język angielski poziom podstawowy (M) 101 66,8% 🏆 Me: 75% · σ: 25,3% · Mo: 92% 2865 3 90 63,3% Me: 68,5% · σ: 27,7% · Mo: 95% 3214 4
język angielski poziom rozszerzony (M) 75 49,6% Me: 47% · σ: 26,3% · Mo: 37% 3367 5 55 57,0% 🏆 Me: 60% · σ: 25,9% · Mo: 28% 2690 3
język angielski ustny (M) 101 77,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1900 4 90 77,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1869 3
język polski poziom podstawowy (M) 102 51,5% 🏆 Me: 51% · σ: 15,7% · Mo: 52% 2506 4 90 47,1% Me: 45% · σ: 21,1% · Mo: 35% 3106 5
język polski poziom rozszerzony (M) 11 3,9% Me: 3% · σ: 5,7% · Mo: 0% 2263 4 27 16,5% 🏆 Me: 3% · σ: 24,3% · Mo: 0% 1978 3
język polski ustny (M) 102 89,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 112 3 90 86,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 236 4
matematyka poziom podstawowy (M) 102 51,5% 🏆 Me: 52% · σ: 20,1% · Mo: 50% 2010 4 90 48,0% Me: 48% · σ: 17,1% · Mo: 44% 2329 5

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W KARTUZACH IM.I BRYGADY PANCERNEJ IM. BOHATERÓW WESTERPLATTE III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KARTUZACH ma wyższą zdawalność ogólną (88,2% vs 83,3%).

Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W KARTUZACH IM.I BRYGADY PANCERNEJ IM. BOHATERÓW WESTERPLATTE III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KARTUZACH wypada lepiej w 5, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. DRA ALEKSANDRA MAJKOWSKIEGO w 4.

Największe różnice

Przedmiot ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W KARTUZACH IM.I BRYGADY PANCERNEJ IM. BOHATERÓW WESTERPLATTE III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KARTUZACH II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. DRA ALEKSANDRA MAJKOWSKIEGO Różnica
język polski 3,9% 16,5% 12,6 pkt proc.
język angielski 49,6% 57,0% 7,4 pkt proc.
geografia 24,8% 30,9% 6,1 pkt proc.
język polski 51,5% 47,1% 4,4 pkt proc.
matematyka 51,5% 48,0% 3,5 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: matematyka poziom rozszerzony (M), wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 4,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 12,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 11 osób w szkole A i 27 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.