Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BRACI ŚNIADECKICH W ZGORZELCU i EUROPEJSKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZGORZELCU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Zgorzelec | Zdawalność: 100%
📍 Zgorzelec | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 25 | 45,8% Me: 42% · σ: 17,7% · Mo: 22% | 629 | 2 | 7 | 39,6% Me: 23% · σ: 22,7% · Mo: 22% | 843 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 89 | 89,5% Me: 95% · σ: 13,2% · Mo: 98% | 571 | 2 | 14 | 86,6% Me: 91,5% · σ: 16,1% · Mo: 98% | 832 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 79 | 78,7% Me: 85% · σ: 20,3% · Mo: 95% | 606 | 1 | 12 | 72% Me: 77,5% · σ: 24,2% · Mo: 95% | 1134 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 89 | 85,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 945 | 2 | 14 | 80,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1556 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 98 | 73,0% Me: 75% · σ: 13,8% · Mo: 83% | 224 | 1 | 15 | 58,4% Me: 60% · σ: 14,3% · Mo: 60% | 1585 | 3 |
| język polski ustny (M) | 98 | 73,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1323 | 2 | 15 | 62,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2566 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 98 | 75,3% Me: 79% · σ: 20,0% · Mo: 96% | 447 | 1 | 15 | 55,6% Me: 60% · σ: 27,5% · Mo: 88% | 1629 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BRACI ŚNIADECKICH W ZGORZELCU wypada lepiej w 7, a EUROPEJSKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZGORZELCU w 0.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BRACI ŚNIADECKICH W ZGORZELCU | EUROPEJSKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZGORZELCU | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 75,3% | 55,6% | 19,7 pkt proc. |
| język polski | 73,0% | 58,4% | 14,6 pkt proc. |
| język polski | 73,0% | 62,8% | 10,2 pkt proc. |
| język angielski | 78,7% | 72% | 6,7 pkt proc. |
| biologia | 45,8% | 39,6% | 6,2 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 19,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 98 osób w szkole A i 15 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.