Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BRACI ŚNIADECKICH W ZGORZELCU vs TECHNIKUM IM. EMILII PLATER W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH W ZGORZELCU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Zgorzelec | Zdawalność: 100%
📍 Zgorzelec | Zdawalność: 77,3%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 25 | 45,8% Me: 42% · σ: 17,7% · Mo: 22% | 629 | 2 | 11 | 18% Me: 17% · σ: 3,7% · Mo: 13% | 1979 | 5 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 14 | 31,4% Me: 32% · σ: 12,6% · Mo: 32% | 1635 | 2 | 20 | 22,4% Me: 21% · σ: 8,9% · Mo: 17% | 2497 | 3 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 18 | 51,6% Me: 52,5% · σ: 25,6% · Mo: 57% | 488 | 1 | 7 | 25,4% Me: 23% · σ: 13,1% · Mo: 17% | 1127 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 89 | 89,5% Me: 95% · σ: 13,2% · Mo: 98% | 571 | 2 | 73 | 66,9% Me: 75% · σ: 24,7% · Mo: 82% | 2841 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 79 | 78,7% Me: 85% · σ: 20,3% · Mo: 95% | 606 | 1 | 48 | 60,6% Me: 66,5% · σ: 23,6% · Mo: 75% | 2302 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 89 | 85,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 945 | 2 | 72 | 62% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3742 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 98 | 73,0% Me: 75% · σ: 13,8% · Mo: 83% | 224 | 1 | 76 | 54,6% Me: 56% · σ: 15,3% · Mo: 53% | 2088 | 6 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 34 | 56,9% Me: 60% · σ: 20,3% · Mo: 49% | 438 | 2 | 14 | 29,6% Me: 32,5% · σ: 24,2% · Mo: 0% | 1557 | 4 |
| język polski ustny (M) | 98 | 73,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1323 | 2 | 76 | 55,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3454 | 7 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 98 | 75,3% Me: 79% · σ: 20,0% · Mo: 96% | 447 | 1 | 76 | 45,2% Me: 42% · σ: 21,7% · Mo: 22% | 2630 | 6 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 39 | 40,4% Me: 36% · σ: 23,9% · Mo: 6% | 613 | 1 | 16 | 8,1% Me: 5% · σ: 7,9% · Mo: 4% | 2090 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BRACI ŚNIADECKICH W ZGORZELCU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 77,3%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BRACI ŚNIADECKICH W ZGORZELCU wypada lepiej w 11, a TECHNIKUM IM. EMILII PLATER W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH W ZGORZELCU w 0.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BRACI ŚNIADECKICH W ZGORZELCU | TECHNIKUM IM. EMILII PLATER W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH W ZGORZELCU | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 40,4% | 8,1% | 32,3 pkt proc. |
| matematyka | 75,3% | 45,2% | 30,0 pkt proc. |
| biologia | 45,8% | 18% | 27,8 pkt proc. |
| język polski | 56,9% | 29,6% | 27,3 pkt proc. |
| historia | 51,6% | 25,4% | 26,2 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 22,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 32,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 39 osób w szkole A i 16 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.