Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM NR 3 i TECHNIKUM NR 4 — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 26 | 63,6% Me: 65,5% · σ: 17,5% · Mo: 77% | 218 | 3 | 23 | 30,2% Me: 28% · σ: 11,3% · Mo: 25% | 1741 | 6 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 88 | 87,6% Me: 92,5% · σ: 13,8% · Mo: 95% | 738 | 3 | 35 | 77,0% Me: 85% · σ: 20,4% · Mo: 93% | 1725 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 76 | 76,4% Me: 82% · σ: 18,4% · Mo: 80% | 757 | 3 | 23 | 72,8% Me: 82% · σ: 19,8% · Mo: 83% | 1073 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 88 | 88,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 626 | 4 | 35 | 88,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 717 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 91 | 60,4% Me: 58% · σ: 13,3% · Mo: 70% | 1335 | 4 | 42 | 49,2% Me: 50% · σ: 12,0% · Mo: 45% | 2815 | 7 |
| język polski ustny (M) | 91 | 74,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1180 | 5 | 42 | 62,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2573 | 7 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 91 | 70,7% Me: 72% · σ: 18,6% · Mo: 64% | 686 | 3 | 42 | 34,5% Me: 37% · σ: 14,7% · Mo: 22% | 3634 | 7 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 3 ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 73,8%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 3 wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM NR 4 w 0.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 3 | TECHNIKUM NR 4 | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 70,7% | 34,5% | 36,2 pkt proc. |
| geografia | 63,6% | 30,2% | 33,4 pkt proc. |
| język polski | 74,4% | 62,8% | 11,7 pkt proc. |
| język polski | 60,4% | 49,2% | 11,1 pkt proc. |
| język angielski | 87,6% | 77,0% | 10,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 26,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 36,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 91 osób w szkole A i 42 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.