Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM NR 3 czy TECHNIKUM NR 2? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 26 | 63,6% Me: 65,5% · σ: 17,5% · Mo: 77% | 218 | 3 | 9 | 48,1% Me: 50% · σ: 19,3% · Mo: -% | 662 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 88 | 87,6% Me: 92,5% · σ: 13,8% · Mo: 95% | 738 | 3 | 54 | 75,3% Me: 79% · σ: 16,9% · Mo: 70% | 1909 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 76 | 76,4% Me: 82% · σ: 18,4% · Mo: 80% | 757 | 3 | 36 | 62,4% Me: 69% · σ: 22,7% · Mo: 68% | 2093 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 88 | 88,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 626 | 4 | 54 | 80,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1506 | 7 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 91 | 60,4% Me: 58% · σ: 13,3% · Mo: 70% | 1335 | 4 | 54 | 49,5% Me: 48,5% · σ: 22,5% · Mo: 38% | 2771 | 6 |
| język polski ustny (M) | 91 | 74,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1180 | 5 | 54 | 65,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2235 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 91 | 70,7% Me: 72% · σ: 18,6% · Mo: 64% | 686 | 3 | 54 | 50,3% Me: 46% · σ: 17,7% · Mo: 46% | 2114 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 3 ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 90,7%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 3 wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM NR 2 w 0.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 3 | TECHNIKUM NR 2 | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 70,7% | 50,3% | 20,3 pkt proc. |
| geografia | 63,6% | 48,1% | 15,5 pkt proc. |
| język angielski | 76,4% | 62,4% | 14,0 pkt proc. |
| język angielski | 87,6% | 75,3% | 12,3 pkt proc. |
| język polski | 60,4% | 49,5% | 10,9 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 9,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 20,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 91 osób w szkole A i 54 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.