Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 4 PRZY ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH vs TECHNIKUM NR 2. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Kędzierzyn-Koźle | Zdawalność: 88,0%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 9 | 52,8% Me: 55% · σ: 16,7% · Mo: -% | 518 | 1 | 6 | 38,3% Me: 37,5% · σ: 22,5% · Mo: -% | 1139 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 81 | 81,5% Me: 87% · σ: 16,2% · Mo: 90% | 1281 | 3 | 74 | 80,9% Me: 88% · σ: 19,7% · Mo: 95% | 1343 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 65 | 66,1% Me: 70% · σ: 23,5% · Mo: 73% | 1733 | 4 | 56 | 72,1% Me: 78% · σ: 20,9% · Mo: 87% | 1129 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 80 | 83,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1254 | 4 | 74 | 84,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1115 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 84 | 48,5% Me: 48% · σ: 14,7% · Mo: 43% | 2914 | 5 | 80 | 41,9% Me: 42% · σ: 18,2% · Mo: 42% | 3677 | 6 |
| język polski ustny (M) | 83 | 65,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2215 | 5 | 79 | 77,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 892 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 84 | 60,2% Me: 64% · σ: 23,0% · Mo: 66% | 1269 | 2 | 80 | 57,0% Me: 57% · σ: 23,4% · Mo: 50% | 1526 | 4 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 21 | 31,2% Me: 30% · σ: 18,5% · Mo: 42% | 923 | 2 | 26 | 19% Me: 14% · σ: 17,6% · Mo: 4% | 1429 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 4 PRZY ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH ma wyższą zdawalność ogólną (88,0% vs 81,0%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 4 PRZY ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH wypada lepiej w 5, a TECHNIKUM NR 2 w 3.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 4 PRZY ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH | TECHNIKUM NR 2 | Różnica |
|---|---|---|---|
| geografia | 52,8% | 38,3% | 14,4 pkt proc. |
| matematyka | 31,2% | 19% | 12,2 pkt proc. |
| język polski | 65,5% | 77,2% | 11,7 pkt proc. |
| język polski | 48,5% | 41,9% | 6,6 pkt proc. |
| język angielski | 66,1% | 72,1% | 5,9 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 6,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 14,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 9 osób w szkole A i 6 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.